Miksery muzyczne

Miksery, nagłośnienie estradowe

Mikser, inaczej mówiąc stół mikserski, konsoleta mikserska – jest to centralny punkt toru elektroakustycznego, do którego podłączone są źródła sygnału elektroakustycznego, takie jak mikrofony, elektrofony, magnetofony i umożliwiający zmianę parametrów doprowadzonego sygnału, jak na przykład uwypuklenie lub stłumienie określonych zakresów częstotliwości, wprowadzenie efektów brzmieniowych oraz regulacja głośności. Służy również często jako dystrybutor sygnału do innych urządzeń za pomocą przyłączy analogowych lub cyfrowych. Jest podstawowym narzędziem pracy realizatorów dźwięku oraz DJ – ów.

Pojęcie miksera jest bardzo szerokie i może odnosić się do:
- mikserów estradowych – nagłośnieniowych, mikser frontowy, mikser monitorowy (odsłuchowy),
- mikserów emisyjnych, (radio, TV),
- mikserów dla DJ – ów,
- mikserów radiowęzłowych i konferencyjnych,
- mikserów stanowiących wyposażenie innego sprzętu (np. zawarty w karcie dźwiękowej komputera, instrumencie muzycznym itp.

Zasadniczym podziałem technologicznym jest podział na:
- miksery analogowe
- miksery cyfrowe
Stoły mikserskie mają bardzo różne wielkości, w zależności od potrzeb i zastosowań – od niewielkich, kilku lub kilkunastokanałowych, służących do zastosowań konferencyjnych i niewielkich nagłośnień aż do kilkusetkanałowych wielkoformatowych konsolet nagraniowych, transmisyjnych i nagłośnieniowych.

Zadania konsolety

Niezależnie od technologii wykonania stołu mikserskiego, czy jest to stół analogowy, cyfrowy czy też wirtualny (realizowany za pomocą programu komputerowego), konsoleta spełniać musi te same zadania:
- wzmacniać i wyrównywać poziomy sygnałów pochodzących z różnych źródeł,
- korygować barwę dźwięku,
- sumować (mieszać) sygnały pochodzące z różnych źródeł,
- wysyłać sygnały do urządzeń zewnętrznych (wzmacniaczy, głośników, procesorów, urządzeń rejestrujących).

Miksery, nagłośnienie ELPA Salon muzyczny Bielsko – Biała, oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedaży ELPA Salon muzyczny Bielsko – Biała posiada miksery nagłaśniające, studyjne, następujących firm: Allen&Heath, Behringer, Mackie, PreSonus, Soundcraft. W swojej ofercie posiadamy system sprzedaży ratalnej, który odpowiednio możemy dopasować do Twojego portfela. Serdecznie zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium