Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do

Skrzypce

Skrzypce

Skrzypce to muzyczny instrument strunowy z grupy smyczkowych. Są one najmniejszym z instrumentów z tej grupy i zarazem cechują się one najwyższym strojem. Ich pudło zbudowane jest z dwóch lekko wypukłych płyt – wierzchnią część wykonuje się z drewna świerkowego, a spodnią z jaworowego. Płyty połączone są ze sobą przez specjalne boczki, które również powstają z drewna jaworowego. Płyty tworzące skrzypce mają boczne wycięcia w kształcie litery C – na wierzchniej płycie umiejscowione są otwory rezonansowe w kształcie litery f, zwane efami. Wierzchnia płyta wzmocniona jest belką, która przebiega pod struną G. Od wewnątrz płytę wierzchnią i spodnią skrzypiec rozpiera drewniany kołeczek, nazywany jest duszą – przenosi on drgania z płyty wierzchniej na spodnią

Do pudła rezonansowego przymocowana jest szyjka, a na niej znajduje się bezprogowa podstrunnica. Całość kończy komora kołkowa z główką zwykle w charakterystycznym kształcie ślimaka. Cztery struny, podparte na podstawku, który nazywany jest mostkiem, napinane są za pomocą kołków umieszczonych w komorze kołkowej. Struny skrzypiec dawniej były wykonywane z preparowanych jelit zwierzęcych, a dzisiaj z nylonu, najczęściej z owijką metalową, a także z metalu (różne stopy, ponieważ materiał wpływa na brzmienie instrumentów).

Skrzypce – oferta sprzedaży

W ofercie sprzedaży nasz sklep muzyczny ELPA posiada skrzypce firmy Franz Sandner. Bogaty asortyment pozwala na dobranie dowolnego modelu niezależnie od indywidualnych potrzeb i wymagań. Można u nas zamówić profesjonalne, najwyższej jakości egzemplarze dla najbardziej wymagających klientów, jak i znacznie bardziej przystępne cenowo skrzypce dla początkujących. Oferujemy modele m.in. 1/2 i 4/4.

To, co nas wyróżnia na rynku, to konkurencyjne ceny, a także profesjonalna obsługa. Sprzedawcy posiadają profesjonalną wiedzę na temat każdego instrumentu, który jest dostępny naszym sklepie. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała, gdzie w prosty sposób można do nas trafić samochodem. Posiadamy system sprzedaży ratalnej, który możemy odpowiednio dopasować do Twojego portfela. Serdecznie zapraszamy, jeżeli kupisz u nas swój instrument, z chęcią będziesz do nas wracał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium