Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do

Stopy perkusyjne

Pearl P-2050C Eliminator Red Line Pearl P-2050C Eliminator Red Line
Producent: Pearl
Cena:

1 290,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pearl P-2052B  Eliminator Pearl P-2052B Eliminator
Producent: Pearl
Cena:

2 490,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pearl P-2052C  Eliminator Pearl P-2052C Eliminator
Producent: Pearl
Cena:

2 490,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pearl P-3002C Demon Chain Drive Pearl P-3002C Demon Chain Drive
Producent: Pearl
Cena:

4 090,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pearl P-930 Demonator Pearl P-930 Demonator
Producent: Pearl
Cena:

590,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pearl P-932 Demonator Pearl P-932 Demonator
Producent: Pearl
Cena:

1 350,00 zł

szt.
zobacz więcej

Stopy do perkusji

Stopa do perkusji to inaczej pedał bębna basowego, który jest obsługiwany nogą, za pomocą pedału. Pedał stoi na stabilnej podstawie i jest wyposażony w ruchomą platformę, na którą kładzie się stopę oraz w łańcuch łączący platformę z maszynką. Maszynka utrzymuje i wprawia w ruch bijak, który z kolei ma bezpośredni kontakt z membraną centrali. Ruch takiego pedału wygląda więc następująco: stopą naciskamy platformę dokładnie tak samo jak dodajemy gazu w samochodzie, a ruch dzięki łańcuchowi przenoszony jest przez maszynkę do bijaka, który uderza w naciąg.

Cały ten proces nie byłby jednak możliwy bez zamocowanej z boku sprężyny. Powoduje ona to, że pedał po puszczenia wraca do pierwotnej pozycji. Jej regulacja pozwala na dostosowanie czułości całego mechanizmu do indywidualnych potrzeb perkusisty. Wybór pojedynczej stopy do perkusji to nie lada wyzwanie. To jeden z ważniejszych mechanizmów każdej perkusji. Parametry, na które przyszły perkusista powinien zwrócić uwagę, to:

  • rodzaj napędu, czyli łańcuch, pasek lub direct drive,
  • kształt i długość footboardu, czyli elementu, na którym spoczywa stopa perkusisty,
  • rodzaj bijaka.

Im bardziej profesjonalny mechanizm, tym większy zakres regulacji wszystkich małych elementów i elementów, które mają wpływ na komfort gry. Kiepska, a także zużyta stopka do perkusji będzie przeszkadzała podczas gry, sprawiając, że postępy nie będą satysfakcjonujące.

Stopy do perkusji, Elpa salon muzyczny Bielsko – Biała, oferta sprzedaży

W ofercie sprzedaży sklep muzyczny Elpa posiada stopy do perkusji następujących firm: Pearl, Tama oraz wiele innych. To, co nas wyróżnia, to konkurencyjne ceny oraz profesjonalne podejście do klienta. Sprzedawcy posiadają wiedzę na temat każdej sprzedawanej stopy perkusyjnej niezależnie od tego, czy jest pojedyncza, czy podwójna. Nasz sklep muzyczny znajduje się w centrum miasta Bielsko – Biała. Oferujemy możliwość zakupu na raty. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium