Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do

Instrumenty relaksacyjne, do medytacji

MEINL BD14WB-NH Bodhran MEINL BD14WB-NH Bodhran
Producent: Meinl
Cena:

790,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL BD16WB-NH Bodhran MEINL BD16WB-NH Bodhran
Producent: Meinl
Cena:

840,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL BD18WB-NH Bodhran MEINL BD18WB-NH Bodhran
Producent: Meinl
Cena:

880,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL CBCSET Cosmic Bamboo Chime MEINL CBCSET Cosmic Bamboo Chime
Producent: Meinl
Cena:

790,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL CH-TT24 Chau Tam Tam 24" MEINL CH-TT24 Chau Tam Tam 24"
Producent: Meinl
Cena:

1 990,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL CH27WB Chimes MEINL CH27WB Chimes
Producent: Meinl
Cena:

380,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL CSB10F Misa kryształowa MEINL CSB10F Misa kryształowa
Producent: Meinl
Cena:

720,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL CSBM pałka sylikonowa MEINL CSBM pałka sylikonowa
Producent: Meinl
Cena:

74,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL MSTD1BK Mini Steel Tongue Drum MEINL MSTD1BK Mini Steel Tongue Drum
Producent: Meinl
Cena:

190,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL MSTD2NB Mini Steel Tongue Drum MEINL MSTD2NB Mini Steel Tongue Drum
Producent: Meinl
Cena:

190,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL MSTD3G Mini Steel Tongue Drum MEINL MSTD3G Mini Steel Tongue Drum
Producent: Meinl
Cena:

190,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL OSTD1BK Octave Steel Tongue Drum MEINL OSTD1BK Octave Steel Tongue Drum
Producent: Meinl
Cena:

1 640,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL OSTD1BKE Octave Steel Tongue Drum MEINL OSTD1BKE Octave Steel Tongue Drum
Producent: Meinl
Cena:

1 730,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL OSTD2NB Octave Steel Tongue Drum MEINL OSTD2NB Octave Steel Tongue Drum
Producent: Meinl
Cena:

1 640,00 zł

szt.
zobacz więcej
MEINL OSTD2NBE Octave Steel Tongue Drum MEINL OSTD2NBE Octave Steel Tongue Drum
Producent: Meinl
Cena:

1 730,00 zł

szt.
zobacz więcej

Instrumenty do muzykoterapii - misy do grania

Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Jej pozytywny wpływ na nastrój wykorzystuje się w czasie muzykoterapii oraz medytacji. Dostępne w naszej ofercie instrumenty relaksacyjne hang pozwalają na osiąganie łagodnych dźwięków, które wyciszają zmysły. Misy do grania umożliwiają używanie dłoni lub pałeczek. Bez względu na wybór konkretnej metody handpan drum to idealna opcja dla wszystkich, którym marzy się chwila odprężenia i medytacji przy muzyce. Żółwie do grania z powodzeniem można wykorzystywać w czasie relaksacyjnych zajęć z dziećmi, które dzięki kojącym dźwiękom są bardziej skupione na powierzonych zadaniach.

Muzykoterapia dla najmłodszych i nie tylko

Oferta zajęć dla dzieci jest dziś na tyle bogata, że opiekunowie często gubią się w możliwych opcjach. Instrumenty do muzykoterapii i medytacji, takie jak żółw do grania umożliwiają organizację ciekawych i angażujących spotkań z najmłodszymi. Dostępne w naszej ofercie handpan drumy tworzą niesamowity, relaksacyjny klimat i pozwalają na maksymalne wyciszenie. Osiągnięcie tego w pracy z najmłodszymi nie zawsze bywa łatwe, dlatego warto sięgać po niebanalne, ale sprawdzone metody. Instrument hang oprócz spokojnych tonów gwarantuje też ciekawą formę zajęć. Z racji tego, że gra na nim jest w dużej mierze intuicyjna, nawet najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w ramach muzykoterapii. W naszej ofercie można znaleźć specjalne, mniejsze misy hang, które są przeznaczone dla młodszych muzyków. Warto podkreśli, że muzykoterapia i medytacja sprawdza się jednak nie tylko w przypadku maluchów, ale także dorosłych. Relaksacyjne zajęcia dedykowane są m.in. mamom przygotowującym się do porodu czy chorym, którzy przez długi czas przebywają w szpitalu.

Handpan – instrument stworzony do relaksacji

We współczesnym, zabieganym świecie coraz trudniej nam znaleźć dobry sposób na odprężenie i odcięcie od wszechobecnego zgiełku. Dostępne w naszej ofercie instrumenty do medytacji, takie jak misy do grania to niezawodny sposób na stworzenie magicznego klimatu. Łagodne dźwięki muzyki relaksacyjnej, które osiąga się poprzez uderzenia dłońmi lub pałeczkami w żółwia, otulają słuchacza i przenoszą go na zupełnie inny poziom emocji. Muzykoterapię poprzez misy do grania poleca się osobom, które na co dzień żyją w dużym stresie. Jest to idealny sposób na relaks i medytację dla zapracowanych i tych, którym ciężko oderwać się od szybkiego tempa codzienności. Handpan drum to instrument hang, który tworzy dźwięki, ułatwiające wsłuchiwanie się w siebie i usłyszenie potrzeb, które zazwyczaj spychamy na dalszy plan.

Żółwie do grania - niezwykła historia instrumentu

Handpan drum, potocznie zwany żółwiem powstał na początku XXI wieku. Misy złożone z dwóch powłok to efekt działań muzyków i badaczy, którzy inspirowali się tradycyjnymi instrumentami perkusyjnymi z Wysp Karaibskich oraz Indonezji. Muzyka z tamtych obszarów miała wręcz mistyczny charakter. Współcześni chcieli stworzyć coś, co będzie w stanie odtworzyć niezwykłe, relaksacyjne dźwięki i przenosić ludzi na wyższy poziom medytacji. Właśnie takim sposobem powstał żółw do grania, czyli handpan – instrument hang do muzykoterapii, który z wyglądu nieco przypomina latający spodek kosmitów.

Jak zbudowany jest handpan drum?

Żółw do grania składa się z dwóch połączonych ze sobą powłok. W górnej części misy, czyli handpan druma do medytacji wycięte są pola rezonansowe, które muzycy nazywają językami. Każdy język odpowiada konkretnej wysokości dźwięku i to właśnie uderzanie w te pola z odpowiednią siłą i we właściwym tempie przyczynia się do stworzenia nastrojowej muzyki relaksacyjnej. Najniższe dźwięki uzyskuje się poprzez uderzenie w środkowy punkt górnej powłoki misy, czyli tzw. guzik centralny. Instrument hang drum do muzykoterapii może posiadać dodatkowe otwory w dolnej powłoce, która pełni funkcję komory rezonansowej. Niektóre handpan drumy, czyli żółwie do grania dodatkowo wyposażone są w pałeczki z gumowymi główkami.

Najczęściej stosowane materiały produkcyjne

Wyjątkowa konstrukcja misy do grania nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na jakość dźwięku. Równie ważne są materiały, z których hang drum do medytacji został stworzony. Najczęściej jest to wytrzymała stal nierdzewna lub węglowa. Oba tworzywa charakteryzują się niezwykłą zdolnością do utrzymywania odpowiedniej wysokości dźwięków. Przy wyborze materiału kluczowa jest także możliwość obróbki. Stal, z której wykonane są żółwie, można w dość prosty sposób obrabiać zarówno ręcznie, jak i mechanicznie. Dzięki temu instrumenty relaksacyjne hang do muzykoterapii są odpowiednio wyprofilowane i pięknie się prezentują. Na rynku dostępne są także handpany stworzone z innych materiałów. Często można spotkać żółwie wykonane z tytanu lub specjalistycznego stopu innych metali. Każda z dostępnych mis do medytacji oferuje nieco inne brzmienia.

Technika grania na misach

Handpan drumy do muzykoterapii zostały stworzone z myślą o wydobywaniu dźwięków przy pomocy dłoni. Muzycy grający na żółwiach hang używają przede wszystkim palców, ale też innych części rąk, m.in. nadgarstków czy krawędzi dłoni. Aby tworzyć muzykę relaksacyjną do medytacji, warto skupić się zarówno na sile uderzeń misy, jak i tempie. Większość początkujących muzyków skupia się na trafianiu w poszczególne nuty. Z czasem, aby melodia nabrała głębi, można eksperymentować z innymi technikami grania na żółwiach. Alternatywą dla rąk są drewniane pałeczki. Warto używać ich, aby urozmaicić tworzone na instrumentach hang do muzykoterapii melodie relaksacyjne. W naszym sklepie można znaleźć handpan drumy do medytacji w zestawie z pałeczkami z gumową główką.

Na co zwrócić uwagę, wybierając swój pierwszy instrument?

Jak już wspominaliśmy, materiał, z którego wyprodukowana jest misa do grania, ma ogromne znaczenie dla jakości dźwięków. Warto jednak wziąć pod uwagę również kilka innych czynników. Jednym z ważniejszych jest rozmiar instrumentu relaksacyjnego hang do muzykoterapii. W naszej ofercie dostępne są m.in. żółwie mniejsze od standardowych, które polecamy przede wszystkim młodszym muzykom. Początkujący powinni zdecydować się także na takie handpan drumy, które są wstępnie dostrojone. Znacznie łatwiej jest na nich rozpoczynać swoją przygodę z muzyką relaksacyjną do medytacji.

Nasze instrumenty hang polecamy wszystkim zainteresowanym muzykoterapią i nie tylko. Dostępne u nas handpan drumy umożliwiają tworzenie melodii, które coraz częściej wykorzystuje się w różnych gatunkach muzycznych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mis do grania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium