Avantone MixCube Active Pair - CREME Avantone MixCube Active Pair - CREME
Producent: Avantone
Cena: 2 550,00 zł
szt.
zobacz więcej
Avantone MixCube Active Pair - RED Avantone MixCube Active Pair - RED
Producent: Avantone
Cena: 2 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
Event Opal Event Opal
Producent: Event
Cena: 7 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
KRK CLASSIC 5 KRK CLASSIC 5
Producent: KRK
Cena: 649,00 zł
szt.
zobacz więcej
KRK RP5 G4 KRK RP5 G4
Producent: KRK
Cena: 720,00 zł
szt.
zobacz więcej
KRK RP7 G4 KRK RP7 G4
Producent: KRK
Cena: 939,00 zł
szt.
zobacz więcej
KRK RP7 G4 White Noise KRK RP7 G4 White Noise
Producent: KRK
Cena: 930,00 zł
szt.
zobacz więcej
KRK S8.4 KRK S8.4
Producent: KRK
Cena: 1 390,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mackie CR 3 Mackie CR 3
Producent: Mackie
Cena: 490,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mackie CR 3X Mackie CR 3X
Producent: Mackie
Cena: 570,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mackie CR 4X Mackie CR 4X
Producent: Mackie
Cena: 650,00 zł
szt.
zobacz więcej

Monitory studyjne

Monitory studyjne to inaczej kolumny głośnikowe, których przeznaczenie to profesjonalne zastosowanie, które pozwala na wierną reprodukcję materiału dźwiękowego, dzięki bardzo wyrównanej charakterystyce częstotliwościowej. W odróżnieniu od głośników hi-fi, których celem jest „zadowalanie uszu”, szczególnie na etapie miksowania i masteringu, pozwala realizatorowi dźwięku na pracę w idealnych warunkach odsłuchowych, a co za tym idzie, takie zmiksowanie materiału, które będzie pozwalało na odsłuch pełnej treści zarówno na zestawach hi-endowych oraz w odbiornikach o słabszej jakości. Zazwyczaj monitory studyjne wykorzystuje się w studiach nagrań, telewizyjnych, radiowych, a także w studiach postprodukcji filmowej.
Monitory studyjne występują w wersji aktywnej lub pasywnej. W monitorach aktywnych wbudowany jest wzmacniacz, a w monitorach pasywnych, potrzeba dodatkowo dopasować wzmacniacz. W modelach aktywnych zawarte są często dwa wzmacniacze. Jeden odpowiada za wzmocnienie głośnika nisko – średnio tonowego, a drugi wzmacnia głośnik wysoko tonowy.
Plusy monitorów w wersji aktywnej:
Lepsze dopasowanie prądowe wzmacniaczy elektroakustycznych do wymagań poszczególnych głośników. Możliwość prostszego zastosowania filtrów o bardziej stromych zboczach (18 lub 24 dB/okt). Możliwość korygowania charakterystyk przetworników dla uzyskania liniowego przetwarzania (co jest niemożliwe do wykonania w filtrach pasywnych bez utraty efektywności.
Monitory aktywne są oczywiście droższe, pozwalają jednak na osiągnięcie lepszych rezultatów brzmieniowych, aniżeli głośniki pasywne, nawet przy zastosowaniu takich samych przetworników.

Monitory studyjne, oferta

Salon muzyczny ELPA Bielsko – Biała w swojej ofercie sprzedaży posiada monitory studyjne następujących firm: Adam, M-Audio, Mackie, MunroSonic, PreSonus oraz wiele innych. Nasz sklep muzyczny znajduje się w centrum miasta Bielsko Biała. Wyróżnia nas fachowa obsługa i konkurencyjne ceny. Posiadamy możliwość zakupu ratalnego. Sklep muzyczny Elpa, serdecznie zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl