AKG C 1000 S AKG C 1000 S
Producent: AKG
Cena: 490,00 zł
szt.
zobacz więcej
AKG C 5 AKG C 5
Producent: AKG
Cena: 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
AKG D 5 S AKG D 5 S
Producent: AKG
Cena: 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
AKG D 7 S AKG D 7 S
Producent: AKG
Cena: 880,00 zł
szt.
zobacz więcej
AKG D 770 AKG D 770
Producent: AKG
Cena: 340,00 zł
szt.
zobacz więcej
AKG P 3 S AKG P 3 S
Producent: AKG
Cena: 170,00 zł
szt.
zobacz więcej
AKG P 5 S AKG P 5 S
Producent: AKG
Cena: 220,00 zł
szt.
zobacz więcej
DPA d:facto DPA d:facto
Producent: DPA
Cena: 4 390,00 zł
szt.
zobacz więcej
Electro-Voice ND-76 Electro-Voice ND-76
Producent: Electro-Voice
Cena: 610,00 zł
szt.
zobacz więcej
Electro-Voice ND-76S Electro-Voice ND-76S
Producent: Electro-Voice
Cena: 630,00 zł
szt.
zobacz więcej
Electro-Voice ND-86 Electro-Voice ND-86
Producent: Electro-Voice
Cena: 750,00 zł
szt.
zobacz więcej
Electro-Voice ND-96 Electro-Voice ND-96
Producent: Electro-Voice
Cena: 950,00 zł
szt.
zobacz więcej

Mikrofony wokalowe

W obecnych czasach ciężko jest wyobrazić sobie, zespół muzyczny, który podczas wykonywania występu nie używa mikrofonu. Tak więc mikrofony obecnie są wykorzystywane wszędzie, na występach zespołów muzycznych, podczas imprez małych, czy dużych, a także w trakcie wykonywania rozmowy poprzez komunikator skype. Dlatego jednym z ważniejszych pytań jest to, jaki wybrać odpowiedni mikrofon, który będzie pasował do naszych wymagań. Oraz powinniśmy się przyjrzeć sposobom działania mikrofonu.

Definicja mikrofonu

Najprostsza definicja mikrofonu, to taka, że jest to urządzenie służące do przekształcania fal dźwiękowych w energię elektryczną, która ma zasadniczo podobne charakterystyki falowe. Co ciekawe, mikrofony obecnie stosowane są też bardzo często instalowane na aparatach telefonicznych, czy smartfonach. Oprócz nadajników telefonicznych mikrofony najczęściej wykorzystywane są w aparatach słuchowych, systemach rejestracji dźwięku, dyktafonach, czy systemach nagłośnieniowych. Mikrofony są też szeroko stosowane w systemach łączności, radiu, systemach głośnomówiących. Bez tych urządzeń nie istniałaby telewizja, radio, kino. Oczywiście mikrofony możemy znaleźć w szeroko pojętej branży muzycznej. Jeżeli chcemy ocenić adekwatność różnych typów mikrofonów do konkretnych zastosowań, powinniśmy wziąć pod uwagę ich charakterystyki częstotliwościowe, charakterystyki kierunkowe, ich trwałość adekwatność różnych typów mikrofonów do konkretnych zastosowań, należy wziąć pod uwagę ich charakterystyki częstotliwościowe, kierunkowe, ich trwałość, czy koszt.

Jak działa mikrofon

w mikrofonie fale dźwiękowe (zmiany ciśnienia akustycznego w powietrzu) są przekształcane w odpowiadające im zmiany prądu elektrycznego w dwóch operacjach, które odbywają się niemal jednocześnie. W pierwszej fala dźwiękowa uderza w elastyczną powierzchnię (membranę), powodując jej poruszanie się w tę i z powrotem w sposób odpowiadający ruchowi cząstek powietrza. W drugiej fazie zaś membrana swym ruchem powoduje odpowiednią zmianę w wybranych właściwościach obwodu elektrycznego. W zależności od typu mikrofonu przesunięcie membrany może powodować zmiany rezystancji styku węglowego (mikrofon węglowy), w pojemności elektrostatycznej (mikrofon pojemnościowy), w ruchu cewki (mikrofon dynamiczny), przewodnika (mikrofon wstęgowy) w polu magnetycznym lub skręcaniu i zginaniu kryształu piezoelektrycznego (mikrofon kryształowy). W każdym z tych przypadków ruch membrany powoduje zmianę mocy wyjściowej. Odpowiednio zaprojektowany mikrofon może mieć wybraną charakterystykę kierunkową, których jest kilka. Mikrofon może będzie odbierać dźwięk głównie z jednego kierunku (charakterystyka jednokierunkowa), z dwóch kierunków (dwukierunkowa) lub mniej więcej równomiernie ze wszystkich kierunków (wszechkierunkowa).

Mikrofony a rejestracja muzyki

Prawidłowe umieszczenie mikrofonu podczas sesji nagraniowej jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na jakość nagranej muzyki. Na przykład niektórzy producenci wolą zbliżać mikrofony do wykonawców – tak zwana technika zbliżonego nagrywania. W niektórych przypadkach zaś każdy wykonawca otrzymuje swój mikrofon, w sesji nagraniowej symfonicznej z zamkniętymi mikrofonami można wykorzystać aż osiemnaście tych urządzeń. W przypadku produkcji muzyki popularnej do rejestrowania używa się czasem rejestratorów szesnastościeżkowych.

Mikrofony przewodowe, ELPA Salon muzyczny Bielsko – Biała oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada mikrofony przewodowe takich firm, jak: AKG, Electro – Voice, JTS, Sennheiser, Shure, serdecznie zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl