Kalafonie

Kalafonie do instrumentów smyczkowych

Kalafonia to żywica pochodzenia miękkiego, która jest pozostałością po oddestylowaniu terpentyny z żywicy drzew iglastych, głównie sosny. Jest to substancja krucha, bardzo łamliwa, szklista, półprzezroczysta, o barwie od żółtej poprzez ciemnoczerwoną aż do ciemnobrązowej. Posiada ona charakterystyczną żywiczną woń i dobrze się rozpuszcza w większości rozpuszczalników organicznych. Jej cena jest niewygórowana.

Każdy, kto gra na skrzypcach, czy wiolonczeli, obowiązkowo musi posiadać kalafonię. Bez pocierania włosia smyczek nie będzie bowiem zaczepiał o struny, a wydobywany dźwięk będzie powierzchowny. Można wyróżnić między innymi kalafonię solistyczną, która daje dźwięk jasny i nośny oraz kalafonię orkiestrową, dającą dźwięk miękki i delikatny. Kalafonia jasna zaś służy do grania w wyższych temperaturach, np. w okresie wiosny, czy lata.

Wybór odpowiedniej kalafonii do skrzypiec czy wiolonczeli jest podobny do wyboru odpowiednich strun, ponieważ polega na ciągłym szukaniu i próbowaniu, aż w końcu uda się znaleźć tę najwłaściwszą, dzięki której uzyska się oryginalne brzmienie. Na efekt wpływa szereg czynników, które muszą ze sobą współgrać. Tak więc próbujmy, szukajmy, a na pewno znajdziemy tę właściwą kalafonię do wiolonczeli czy skrzypiec.

Kalafonie do wiolonczeli i skrzypiec – oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada kalafonie do instrumentów smyczkowych takich firm jak Geipel, Kaplan, Larsen Strings, Royal Oak, Petz kolophonium Vienna, Super – Sensitive. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko-Biała, a nasi sprzedawcy posiadają wiedzę na temat każdego instrumentu, który znajduje się w sprzedaży. Wybierz odpowiednią kalafonię do skrzypiec czy wiolonczeli i ciesz się wydobywanymi dźwiękami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium