Kalafonie do instrumentów smyczkowych

Kalafonia to żywica pochodzenia miękkiego, jest pozostałością po oddestylowaniu terpentyny z żywicy drzew iglastych, głównie sosny. Jest to substancja krucha, bardzo łamliwa, szklista, półprzezroczysta, o barwie od żółtej poprzez ciemnoczerwoną aż do ciemnobrązowej. Posiada ona charakterystyczną żywiczną woń. Dobrze rozpuszcza się w większości rozpuszczalników organicznych.
Każdy, kto gra na skrzypcach, czy wiolonczeli obowiązkowo musi posiadać kalafonię. Bez pocierania włosia smyczkowego, smyczek nie będzie zaczepiał o struny oraz wydobywany dźwięk będzie powierzchowny. Możemy wyróżnić między innymi kalafonię solistyczną, która daje dźwięk jasny i nośny oraz kalafonię orkiestrową, dającą dźwięk miękki i delikatny. Kalafonia jasna zaś służy  do grania w wyższych temperaturach, np. w okresie wiosny, czy lata.
Wybór odpowiedniej kalafonii dla nas, przy pomocy, której będzie się nam grało idealnie jest podobny do wyboru odpowiednich strun, polega to na ciągłym szukaniu, próbowaniu, aż znajdziemy tą najwłaściwszą, dzięki której uzyskamy nasze oryginalne brzmienie. Jest to szereg czynników, które muszą współgrać z kalafonią. Tak więc próbujmy, szukajmy, na pewno znajdziemy tą właściwą kalafonię.

Kalafonie do instrumentów smyczkowych, oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada kalafonie do instrumentów smyczkowych takich firm jak: Geipel, Kaplan, Larsen Strings, Royal Oak, Petz kolophonium Vienna, Super – Sensitive. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała. Nasi sprzedawcy posiadają wiedzę na temat każdego instrumentu, który znajduje się w sprzedaży, więc możesz zadać im każde pytanie, na pewno na nie odpowiedzą i pomogą w wyborze wymarzonego instrumentu. Posiadamy też system sprzedaży ratalnej, który dopasujemy do Twojego portfela. Serdecznie zapraszamy. Z pewnością będziesz do nas z miłą chęcią z powrotem wracał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl