Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do

Przetworniki gitarowe

EMG 60 EMG 60
Producent: EMG
Cena:

550,00 zł

szt.
zobacz więcej
EMG 81 EMG 81
Producent: EMG
Cena:

550,00 zł

szt.
zobacz więcej
EMG 85 EMG 85
Producent: EMG
Cena:

550,00 zł

szt.
zobacz więcej
EMG JH EMG JH
Producent: EMG
Cena:

1 290,00 zł

szt.
zobacz więcej
EMG ZW EMG ZW
Producent: EMG
Cena:

1 090,00 zł

szt.
zobacz więcej

Przetworniki do gitary

Przetworniki, montowane są w instrumentach elektrycznych, typu gitara elektryczna, skrzypce elektryczne, organy Hammonda. Odpowiadają za wychwytywanie mechanicznych wibracji strun oraz za konwertowanie ich do postaci sygnałów elektrycznych, w konsekwencji czego są poddawane dalszej obróbce i wzmocnieniu. Przetworniki dzielą się na elektromagnetyczne, piezoelektryczne i optyczne. Ponadto, mogą być pasywne i aktywne, posiadające wbudowany przedwzmacniacz, który jest niezbędny w przypadku przetworników piezoelektrycznych ze względu na ich dużą impedancję wyjściową.

Przetworniki gitarowe - budowa

Przetworniki do gitary wykonywane są z tworzywa sztucznego lub blachy. Każdy z nich, wyposażony jest w dwa lub cztery otwory, które są przeznaczone do wkrętów, mocowanych z kolei w korpusie. Przetworniki jednocewkowe są dość wyczulone na zakłócenia pola magnetycznego, np. przez transformatory wzmacniaczy, czy przebiegające blisko kable. Hambuckery z dwiema cewkami połączonymi w przeciw fazie, są zaś znacznie mniej czułe na zakłócające pola magnetyczne.

Oferta sprzedaży sklepu Elpa

Wybór przetworników gitarowych nie zawsze może okazać się prostą sprawą, dlatego nasi pracownicy służą pomocą i profesjonalnym doradztwem. W naszym sklepie znajdują się przetworniki gitarowe firmy EMG. Chętnie podpowiemy, jaki przetwornik do gitary klasycznej wybrać. Zapraszamy na zakupy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium