Filtruj

Flety

Ellise DSR-300 Ellise DSR-300
Producent: Ellise
Cena:

30,00 zł

szt.
zobacz więcej
Heritage SR-302 B Heritage SR-302 B
Producent: Heritage
Cena:

28,00 zł

szt.
zobacz więcej
Mollenhauer Prima Penta 1095 Mollenhauer Prima Penta 1095
Producent: Mollenhauer
Cena:

195,00 zł

szt.
zobacz więcej
Mollenhauer Prima Soprano 1093 Mollenhauer Prima Soprano 1093
Producent: Mollenhauer
Cena:

180,00 zł

szt.
zobacz więcej
Mollenhauer Prima Soprano 1094 Mollenhauer Prima Soprano 1094
Producent: Mollenhauer
Cena:

180,00 zł

szt.
zobacz więcej

Flety

Flety są instrumentami dętymi drewnianymi z grupy aerofonów wargowych. Zwykle mają one postać cienkiej, pustej w środku rurki, jednak istnieją też o innych kształtach. Najbardziej znanymi odmianami fletów są flet poprzeczny, mniejszy – flet piccolo, popularny instrument muzyki poważnej, a także flet prosty, popularny instrument w muzyce artystycznej do XVIII wieku, który obecnie wykorzystywany jest do grania i wykonywania muzyki dawnej, muzyki współczesnej pisanej na ten instrument oraz często jest wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna na zajęciach wychowania muzycznego.
W XX i XXI wieku flet utrzymuje swoją popularność w muzyce poważnej. W szczególności wraz z odkrywaniem muzyki baroku, stał się ważnym instrumentem. Zostaje on też, choć w dość ograniczonym zakresie, zaadoptowany jako instrument jazzowy. Pierwszym znanym jazzowym flecistą był Wayman Carver z orkiestry Chicka Webba. Także w rocku, szczególnie w rocku progresywnym, flet stał się popularnym i ważnym instrumentem. W stałym składzie instrumentalnym posiadają go takie grupy i soliści, jak: Genesis, Jethro Tull, Focus, Gryphon, Mike Oldfield i inne.

Jak wybrać flet prosty

Flet prosty jest idealnym instrumentem dla dzieci, które chcą nauczyć się muzykowania. Najlepszymi instrumentami wśród fletów dla dzieci, które wymagają nauczyciele muzyki, to sopranowe flety proste z angielskim (barokowym układem palców. Wszystkie instrumenty muzyczne i nauka gry mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka i jego inteligencję emocjonalną. W przypadku fletu poprzecznego ponadto wzmacniane są mięśnie przepony i zwiększana pojemność płuc. Gra na tym instrumencie jest stosunkowo prosta, dziecko opanuje dość szybko ten instrument, dzięki czemu będzie miało motywacje  do kolejnej nauki. Kolejne zalety to niska cena, a także łatwość przechowywania tego instrumentu. Jest to idealny instrument dla naszego dziecka, który posłuży do dalszego kształcenia muzycznego.

Flety, oferta sprzedaży

W ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada flety marki Ellise, Heritage, Jupiter, Mollenhauer. Nasz sklep znajduje się w centrum miasta Bielsko – Biała, gdzie w prosty sposób można dojechać samochodem. To, co nas wyróżnia to konkurencyjne ceny oraz profesjonalna obsługa. Posiadamy system sprzedaży ratalnej, który odpowiednio dopasujemy do Twojego portfela. Serdecznie zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium