Flety

Flety są instrumentami dętymi drewnianymi z grupy aerofonów wargowych. Zwykle mają one postać cienkiej, pustej w środku rurki, jednak istnieją też o innych kształtach. Najbardziej znanymi odmianami fletów są flet poprzeczny, mniejszy – flet piccolo, popularny instrument muzyki poważnej, a także flet prosty, popularny instrument w muzyce artystycznej do XVIII wieku, który obecnie wykorzystywany jest do grania i wykonywania muzyki dawnej, muzyki współczesnej pisanej na ten instrument oraz często jest wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna na zajęciach wychowania muzycznego.
W XX i XXI wieku flet utrzymuje swoją popularność w muzyce poważnej. W szczególności wraz z odkrywaniem muzyki baroku, stał się ważnym instrumentem. Zostaje on też, choć w dość ograniczonym zakresie, zaadoptowany jako instrument jazzowy. Pierwszym znanym jazzowym flecistą był Wayman Carver z orkiestry Chicka Webba. Także w rocku, szczególnie w rocku progresywnym, flet stał się popularnym i ważnym instrumentem. W stałym składzie instrumentalnym posiadają go takie grupy i soliści, jak: Genesis, Jethro Tull, Focus, Gryphon, Mike Oldfield i inne.

Jak wybrać flet prosty

Flet prosty jest idealnym instrumentem dla dzieci, które chcą nauczyć się muzykowania. Najlepszymi instrumentami wśród fletów dla dzieci, które wymagają nauczyciele muzyki, to sopranowe flety proste z angielskim (barokowym układem palców. Wszystkie instrumenty muzyczne i nauka gry mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka i jego inteligencję emocjonalną. W przypadku fletu poprzecznego ponadto wzmacniane są mięśnie przepony i zwiększana pojemność płuc. Gra na tym instrumencie jest stosunkowo prosta, dziecko opanuje dość szybko ten instrument, dzięki czemu będzie miało motywacje  do kolejnej nauki. Kolejne zalety to niska cena, a także łatwość przechowywania tego instrumentu. Jest to idealny instrument dla naszego dziecka, który posłuży do dalszego kształcenia muzycznego.

Flety, oferta sprzedaży

W ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada flety marki Ellise, Heritage, Jupiter, Mollenhauer. Nasz sklep znajduje się w centrum miasta Bielsko – Biała, gdzie w prosty sposób można dojechać samochodem. To, co nas wyróżnia to konkurencyjne ceny oraz profesjonalna obsługa. Posiadamy system sprzedaży ratalnej, który odpowiednio dopasujemy do Twojego portfela. Serdecznie zapraszamy.

Ellise DSR-300 Ellise DSR-300
Producent: Ellise
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
Heritage SR-302 B Heritage SR-302 B
Producent: Heritage
Cena: 20,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jupiter JFL 511 ES Jupiter JFL 511 ES
Producent: Jupiter
Cena: 2 160,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jupiter JFL 511 RS Jupiter JFL 511 RS
Producent: Jupiter
Cena: 1 730,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jupiter JFL 515 ES Jupiter JFL 515 ES
Producent: Jupiter
Cena: 2 320,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jupiter JFL 611 RS Jupiter JFL 611 RS
Producent: Jupiter
Cena: 2 180,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mollenhauer 2206 Canta Alto Mollenhauer 2206 Canta Alto
Producent: Mollenhauer
Cena: 780,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mollenhauer Prima Soprano 1093 Mollenhauer Prima Soprano 1093
Producent: Mollenhauer
Cena: 180,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mollenhauer Prima Soprano 1094 Mollenhauer Prima Soprano 1094
Producent: Mollenhauer
Cena: 180,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl