Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do

Djembe

Djembe lub jembe jest instrumentem muzycznym, który wywodzi się z Afryki, jest najpopularniejszym instrumentem perkusyjnym na zachodzie tego kontynentu. Stanowi on rodzaj kielicha jednomembranowego bębna. Membrana djembe wykonana jest zazwyczaj ze skóry koziej lub bydlęcej, a dawniej ze skóry antylopiej, którą naciąga się za pomocą specjalnie splatanego sznura (tradycyjnie) bądź śrub (współcześnie. Istnieją też modele tego instrumentu bez możliwości strojenia, np. które produkowane są przez firmę Remo.

Podstawowe dźwięki, które wydobywa się z instrumentu Djembe

Pierwszy z nich to bas, który jest najniżej brzmiącym uderzeniem. Uderzamy otwartą dłonią, całą jej powierzchnią, razem z palcami w środek membrany bębna. Naszą dłoń, zaraz po uderzeniu powinniśmy odbić od skóry instrumentu, aby nie tłumić powstałego dźwięku. Palce naszej dłoni powinny być złączone.
Kolejny z nich nazywa się Ton, lub „open”, czyli otwarty. Dźwięk ten możemy uzyskać przez uderzenie w bęben przy jego krawędzi. Dłoń powinniśmy mieć wyprostowaną a palce złączone, poza kciukiem, który powinniśmy odchylić, aby nie uległ on kontuzji, co bardzo często zdarza się u początkujących. W momencie uderzenia, krawędź bębna powinna znajdować się nieco poniżej palców, pod „poduszkami”, a palce w momencie uderzenia, powinny dotykać membrany całą swoją powierzchnią.
Kolejny, trzeci i ostatni dźwięk, który możemy wykonać na instrumencie Djembe to slap. Jest on najwyżej brzmiącym i głośnym uderzeniem. Uderzać go powinniśmy przy krawędzi bębna. Palce są rozłączone i razem z dłonią tworzą jakby lekki łuk, tak że o membranę uderzają najpierw opuszki palców, a potem dopiero dolatuje „reszta” palców. Bardzo częstym błędem, który wykonujemy podczas wykonywania slapu to wyginanie dłoni w łuk na siłę.

Djembe, oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada Djembe firmy Toca. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała. Posiadamy system sprzedaży ratalnej, który możemy odpowiednio dopasować do Twojego portfela. To, co nas wyróżnia to konkurencyjne ceny oraz profesjonalna obsługa. Nasi sprzedawcy posiadają wiedzę na temat każdego instrumentu, który znajduje się w naszym sklepie. Serdecznie zapraszamy.

Djembe Toca SFDJ-10F Djembe Toca SFDJ-10F
Producent: Toca
Cena: 420,00 zł
szt.
zobacz więcej
Djembe Toca SFDJ-10WP Djembe Toca SFDJ-10WP
Producent: Toca
Cena: 410,00 zł
szt.
zobacz więcej
Djembe Toca SFDJ-12RP Djembe Toca SFDJ-12RP
Producent: Toca
Cena: 550,00 zł
szt.
zobacz więcej
Djembe Toca SFDJ-9RP Djembe Toca SFDJ-9RP
Producent: Toca
Cena: 290,00 zł
szt.
zobacz więcej
Djembe Toca SFDMX-12K Djembe Toca SFDMX-12K
Producent: Toca
Cena: 690,00 zł
szt.
zobacz więcej
Djembe Toca TF2DJ-9SCB Djembe Toca TF2DJ-9SCB
Producent: Toca
Cena: 340,00 zł
szt.
zobacz więcej
Djembe Toca TF2DM-12RM Djembe Toca TF2DM-12RM
Producent: Toca
Cena: 830,00 zł
szt.
zobacz więcej
Djembe Toca TODJ-10AM Djembe Toca TODJ-10AM
Producent: Toca
Cena: 490,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl