Pałki do perkusji

Pałki perkusyjne są przedmiotami, które służą do uderzania w instrumenty perkusyjne w celu wydobycia z nich brzmienia. Są one wykonane z drewna, najczęściej takiego, jak grab, brzoza, dąb lub najczęściej hikora, która uchodzi za najwytrzymalsze z tych drewien. Uderzając w talerze lub membrany bębnów wydobywany jest z nich dźwięk.
W pałkach perkusyjnych możemy wyróżnić cztery następujące elementy: główkę, szyjkę, trzon, gruby koniec. Możemy wyróżnić kilka rodzajów pałek do perkusji, np. palki werblowe, pałki do kotłów, czy te, które są najbardziej popularne, przeznaczone do grania na zestawie perkusyjnym. Istnieje kilka sposobów trzymania pałeczek, najczęściej trzymane są one luźno, pomiędzy dwoma palcami (kciukiem i wskazującym). Każda pałka ma swoje parametry, jak np. wyważenie, długość, szerokość, decydują one o brzmieniu (np. gdy gramy rocka, powinniśmy wybrać cięższy model, niż grając jazz). Znani perkusiści, tacy jak np. Buddy Rich, Chad Smith, Mike Portnoy posiadają wykonane specjalnie dla siebie palki o wybranych przez danego perkusistę parametrach i właściwościach – pałki sygnowane. W Polsce najbardziej znane firmy produkujące pałki perkusyjne to Osca, Mat Max, Gładek, Wood Rebel oraz Perfect Shot.
Do pałek perkusyjnych możemy zaliczyć także „miotełki”, które zbudowane są z kilkunastu metalowych lub plastikowych witek, które połączone są oprawką, jest ona jednocześnie trzonem miotełki. Dzięki nim jest możliwe wydobycie z instrumentów perkusyjnych zupełnie innych dźwięków, niż w przypadku zwykłych pałeczek.  

Pałki do perkusji, oferta

Nasza oferta sprzedażowa pałek perkusyjnych obejmuje następujące marki: Elpa by Vic Firth, Pro-Mark, ProMark, Vic Firth. Nasz sklep znajduje się w centrum miasta Bielsko – Biała, gdzie w prosty sposób możemy dojechać samochodem. Posiadamy system sprzedaży ratalnej. Sklep muzyczny Elpa, serdecznie zapraszamy, na pewno będziesz do nas z chęcią wracał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl