Filtruj
Cena
  • od
    do

Struny do skrzypiec

Struny są źródłem dźwięku, inaczej wibratorem w chordofonach, czyli w instrumentach muzycznych. Struny najczęściej wykonane są z metalu, włókien naturalnych, np. jedwabiu, tworzywa sztucznego, takiego jak nylon lub odpowiednio spreparowanych jelit zwierzęcych, najczęściej wykorzystuje się je do instrumentów smyczkowych.

Struny - zasada działania

W drgającej strunie powstaje fala stojąca, ponieważ niektóre struny są umocowane, powstają tam więzły fali. Możliwe są tylko drgania, dla których długość strun jest równa połowie długości fali lub jej wielokrotności. Ton podstawowy generuje drganie o największej długości fali - z pojedynczą strzałką w połowie długości struny, lecz barwę dźwięku tworzy suma krótszych fal tzw. fal mechanicznych. Bardzo ważnym czynnikiem jest zatem rozkład częstotliwości w widmie akustycznym. Muzyk może jedynie w pewnym zakresie kontrolować liczbę tonów harmonicznych poprzez technikę flażoletów.

Struny do skrzypiec dla początkujących muzyków

Bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na jakość gry dla początkujących muzyków są struny. Warto zastanowić się od samego początku nauki gry na skrzypcach nad wyborem prawidłowych i odpowiednich strun. Warto kupić struny lepszej jakości, ponieważ wadą tanich strun jest niestabilność trzymania stroju, a także takie struny bardzo dlugo przystosowują się do warunków atmosferycznych oraz do napięcia zaraz po nałożeniu Wówczas instrument wymaga częstego strojenia, a ćwiczenie na rozstrajającym się instrumencie uprzykrza naukę i wprowadza ucho muzyka w błąd, prowadząc przez to do późniejszych kłopotów w czystym graniu. Takie struny mają też krótki okres przydatności. jednak tym, co przeszkadza przeszkadza w nauce i w ćwiczeniu jest trudność wydobycia dźwięku. Struna powinna bez problemu odezwać się już od lekkiego pociągnięcia smyczkiem. Jeżeli sprawia nam to trudność, znaczy to, że struny wykonane są z nieodpowiedniego materiału, dlatego zalecamy, aby
od samego początku nauki gry na tym instrumencie zaopatrzyć się w struny wysokiej jakości.

Struny do skrzypiec, oferta sprzedaży

Sklep muzyczny ELPA posiada w swojej ofercie sprzedaży struny do skrzypiec takich firm, jak: D'Addario, Thomastick oraz wiele innych. Posiadamy system sprzedaży ratalnej, który odpowiednio dopasujemy do Twojego portfela. A to co nas wyróżnia to konkurencyjne ceny i fachowa obsługa. Nasi sprzedawcy bardzo dobrze znają każdy instrument, dlatego pytaj ich o wszystko, z pewnością odpowiedzą na Twoje pytanie. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko - Biała, gdzie w prosty sposób do nas dojechać samochodem. Serdecznie zapraszamy, jeżeli kupisz u nas swój wymarzony instrument, z miłą chęcią będziesz do nas wracał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl