Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Puzony

Puzon jest instrumentem dętym blaszanym z grupy aerofonów ustnikowych lub językowy głos organowy (najczęściej szesnastostopowy) umieszczany w sekcji puzonu o silnie korzennej barwie i średnim brzmieniu. Do grupy aerofonów ustnikowych możemy zaliczyć też: róg (waltornia), trąbka, tuba i wiele innych.
Puzon, który należy do grupy instrumentów dętych blaszanych, najbardziej spokrewniony jest z rodziną trąbek, z której wyodrębnił się on około XIII wieku, kiedy to proste dotychczas trąbki zaczęto budować w kształcie litery S. Trąbki, wydłużając się coraz bardziej, przybrały nową postać: środkowy odcinek rury stał się prosty, a części zakrzywione przybrały w stosunku do niego położenie równoległe. Na tym etapie puzon wykształcił się jako największa rozmiarami trąbka.

Rodzaje puzonów

W XVI wieku powstała cała rodzina puzonów, która obejmuje instrumenty różnej wielkości, odpowiadające rejestrom głosu ludzkiego: puzon dyszkantowy B, puzon altowy F i Es, tenorowy B, basowy F, a także kontrabasowy B. Puzony występują w licznych odmianach, możemy między innymi wymienić: puzon suwakowy, puzon sopranowy, puzon altowy, puzon tenorowo – basowy, puzon doppio, czy puzon wentylowy.  

Puzony, oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada puzony firm Jupiter i pBone. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała. W ofercie posiadamy też system sprzedaży ratalnej, który możemy odpowiednio dopasować do portfela każdego klienta. Nasi sprzedawcy bardzo dobrze znają każdy instrument znajdujący się w sprzedaży, więc możesz zadać im każde pytanie, z pewnością na nie odpowiedzą, czy doradzą w wyborze odpowiedniego instrumentu. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium