Athletic KB-D5 Athletic KB-D5
Producent: Athletic
Cena: 60,00 zł
szt.
zobacz więcej
Athletic MIC-5E Athletic MIC-5E
Producent: Athletic
Cena: 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
DYNAWID SM-3200 DYNAWID SM-3200
Cena: 240,00 zł
szt.
zobacz więcej
DYNAWID SM-3210 DYNAWID SM-3210
Cena: 240,00 zł
szt.
zobacz więcej
Hercules MS 531 B Hercules MS 531 B
Producent: Hercules
Cena: 170,00 zł
szt.
zobacz więcej
Hercules MS 532 B Hercules MS 532 B
Producent: Hercules
Cena: 170,00 zł
szt.
zobacz więcej
Hercules MS 632 B Hercules MS 632 B
Producent: Hercules
Cena: 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
RODE PSA1 Studio Arm RODE PSA1 Studio Arm
Producent: Rode
Cena: 419,00 zł
szt.
zobacz więcej

Statywy mikrofonowe

Statywy mikrofonowe służą do trzymania lub podtrzymywania mikrofonu. W zależności, jak chcemy, aby nasz mikrofon był przymocowany lub, czy chcemy w jakiej byłby on pozycji, to powinniśmy wybrać taki statyw mikrofonowy. Na rynku dostępna jest w sprzedaży olbrzymia ilość statywów mikrofonowych. Dlatego przed wyborem konkretnego statywu powinniśmy także poznać ich rodzaje, a także dopasować nasz portfel finansowy do konkretnego modelu statywu. Ważnym czynnikiem przy wyborze statywu jest też jego stabilność. Tańsze statywy mogą być nieco mniej stabilne. Ich stabilność zależy głównie od podstawy, a potem od samej budowy i elementów łączących.

Rodzaje statywów mikrofonowych

Tak więc możemy wyróżnić następujące rodzaje statywów mikrofonowych.
- Statyw mikrofonowy prosty. Jest jednym z najpopularniejszych statywów, który służy głównie do wokalu, śpiewania, czy mówienia, dobrze tez sprawdza się do rejestracji takich instrumentów jak trąbka. Statyw ten pozwala na regulację wysokości, dzięki której możemy dostosować statyw ten do naszego wzrostu, tak, abyśmy mogli wygodnie go używać.
- Statyw mikrofonowy z ramieniem. Jest to rozbudowana o poprzeczne ramię wersja statywu prostego. Dzięki wysuwanemu ramieniu możemy statyw ten dostosować wygodnie do potrzeb osoby siedzącej, która gra na gitarze. Można także stosować ten statyw podczas gry na większym instrumencie.
- Statyw mikrofonowy podłogowy, inaczej krótki, wykorzystuje się go głównie do rejestrowania dźwięków gdzie mikrofon musi być ustawiony niżej od samego muzyka, na przykład przy nagłaśnianiu bębna perkusji.
- Stołowy statyw do mikrofonu. Jest on najmniejszym ze statywów mikrofonowych, głównie wykorzystuje się go do rejestracji muzyki w domowym studio. Jego zaleta to to, iż zajmuje on mało miejsca, można go ustawić w pobliżu komputera. Będzie on idealnym rozwiązaniem, jeżeli używamy mikrofonu dynamicznego, czy pojemnościowego.
- Ramię do mikrofonu, jest głównie wymyślone dla stacji radiowych lub dla vlogerów.
- Statyw tripod, na jego końcach nóg umieszczone są zaślepki z plastiku, pianki lub gumy, które poprawiają stabilność.

Statywy mikrofonowe, oferta sprzedaży

Sklep muzyczny ELPA w ofercie sprzedaży posiada statywy mikrofonowe takich firm, jak: Wthletic, DYNAWID Widlicki, Hercules, Rode. Posiadamy system sprzedaży ratalnej, który odpowiednio dopasujemy do portfela każdego klienta. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała, serdecznie zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl