Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ustniki do instrumentów dętych blaszanych

Wbrew naszym wyobrażeniom wybór odpowiedniego ustnika to bardzo ważna sprawa dla muzyka grającego na instrumentach dętych. Dodatkowo wspólnie ze stroikiem tworzy jeden z najważniejszych elementów, które wpływają na jakość naszej gry. Dobrze dobrane ustniki pozwolą nam na komfortowe używanie instrumentu oraz swobodne oddychanie. Oczywiście każdy ustnik jest inny, dlatego warto poznać, jakie są różnice między nimi i samemu zdecydować, który nam odpowiada i spełnia nasze oczekiwania.

Ustniki do instrumentów– różnice

Ustniki różnią się jakością wykonania, materiałem oraz szerokością szczeliny. Dobór ustnika wcale nie jest łatwą sprawą. Część tę należy wybierać spośród kilku egzemplarzy, ponieważ ich powtarzalność jest niewielka. Powodem takiego stanu jest fakt, iż większość producentów wykonuje ustniki ręcznie. Wybór ustnika to sprawa indywidualna – każdy z nas ma inną budowę, różnimy się sposobem uzębienia czy mięśniami otaczającymi usta. W związku z tym ustnik należy wybierać indywidualnie, biorąc pod uwagę własne doświadczenie i predyspozycje do gry.

Zakup produktów

Przy wyborze ustnika nie zawsze wystarczą wymiary jego poszczególnych elementów takich jak rant czy kielich. Dlatego zachęcamy przed zakupem do przetestowania ustników. Sam musisz dokonać wyboru, bo nikt inny poza Tobą nie wie, jakie jest Twoje subiektywne odczucie z danym ustnikiem. Próbowanie różnych ustników jest rozwijającym doświadczeniem. Może pomóc Ci zrozumieć, na którym z ustników brzmisz najlepiej. Sklep muzyczny Elpa, serdecznie zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium