Filtruj
Cena
  • od
    do

Werble

SONOR Benny Greb, BG SDB 2.0, Brass SONOR Benny Greb, BG SDB 2.0, Brass
Producent: Sonor
Cena:

3 490,00 zł

szt.
zobacz więcej
SONOR Benny Greb, BG SDW 2.0, Beech SONOR Benny Greb, BG SDW 2.0, Beech
Producent: Sonor
Cena:

3 390,00 zł

szt.
zobacz więcej
Tama WP-1465BK-BOW Tama WP-1465BK-BOW
Producent: Tama
Cena:

470,00 zł

szt.
zobacz więcej

Werble

Werble są instrumentami perkusyjnymi z grupy membranofonów o nieokreślonej wysokości dźwięku. Używa się ich w muzyce symfonicznej, jak i w rozrywkowej jako jednego z dwóch podstawowych elementów zestawu perkusyjnego. Werbel posiada sprężyny rezonujące, które dają charakterystyczny efekt szumu. Standardowe egzemplarze zazwyczaj mają 14 cali i głębokość 5,5 cala. Są też dostępne modele głębokie (o głębokości 6 cali – 8 cali) oraz piccolo (o głębokości 3 cali – 4 cali) emitujące znacznie wyższe dźwięki. Oferuje także werble marszowe, które zazwyczaj są głębsze od tych z zestawu perkusyjnego i stosowane one głównie w orkiestrach dętych.

Budowa werbla perkusyjnego

  • Korpus drewniany lub metalowy,
  • naciągi (dolny, górny),
  • obręcze przyciskające membrany,
  • zestaw śrub napinających naciągi,
  • sprężyny rezonujące (przylegające do dolnego naciągu),
  • mechanizm, który naciąga i zwalnia sprężyny, tzw. maszynka, opcjonalnie tłumik górnego naciągu (np. taśma klejąca i chusteczka higieniczna),
  • lug – metalowy (rzadziej plastikowy) element, który przymocowany jest do korpusu werbla i pozwala na przymocowanie śrub, które napinają naciągi.

Werble – oferta sprzedaży

Salon muzyczny Elpa Bielsko-Biała posiada w swojej ofercie sprzedaży werble perkusyjne takich firm jak Pearl czy Tama. W naszym sklepie pracują fachowi sprzedawcy, którzy posiadają wiedzę na temat każdego sprzedawanego instrumentu. Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie werbli per kujnych, np. marszowych, zapytaj, na pewno dostaniesz profesjonalną odpowiedź. Proponujemy także system sprzedaży ratalnej. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko-Biała, gdzie w prosty sposób możesz dojechać samochodem. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu muzycznego!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium