Ellise DSR-300 Ellise DSR-300
Producent: Ellise
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
Flażolet Generation Flażolet Generation
Producent: Generation
Cena: 35,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gibonus FP-12 Gibonus FP-12
Producent: Gibonus
Cena: 130,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gibonus FP-15 Gibonus FP-15
Producent: Gibonus
Cena: 190,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gibonus FP-18 Gibonus FP-18
Producent: Gibonus
Cena: 290,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gibonus FP-22 Gibonus FP-22
Producent: Gibonus
Cena: 420,00 zł
szt.
zobacz więcej
Heritage SR-302 B Heritage SR-302 B
Producent: Heritage
Cena: 20,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jupiter JFL 511 ES Jupiter JFL 511 ES
Producent: Jupiter
Cena: 2 160,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jupiter JFL 511 RS Jupiter JFL 511 RS
Producent: Jupiter
Cena: 1 730,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jupiter JFL 515 ES Jupiter JFL 515 ES
Producent: Jupiter
Cena: 2 320,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jupiter JFL 611 RS Jupiter JFL 611 RS
Producent: Jupiter
Cena: 2 180,00 zł
szt.
zobacz więcej
Jupiter JTS 587 GL Jupiter JTS 587 GL
Producent: Jupiter
Cena: 3 660,00 zł
szt.
zobacz więcej

Instrumenty dęte Drewniane

Instrumenty dęte to pojęcie bardzo obszerne, a co za tym idzie wyróżnić możemy wiele rodzajów takich instrumentów. Zazwyczaj większość z nas kojarzy typowe instrumenty orkiestrowe takie jak klarnet, trąbka, saksofon czy flet. Instrumenty te są dość popularne szczególnie dzięki światowej klasie muzykom, ale również idealnie sprawdzają się dla osób, które dopiero zaczynają swoją naukę grania.

Instrumenty dęte – działanie

Instrumenty dęte potrafią bezpośrednio wprawić powietrze w drgania, przez co często nazywane są aerofonami. Można stwierdzić pewną zależność, im dłuższy instrument dęty, tym niższe dźwięki potrafi z siebie wydobyć. Jeśli zależy nam na wyższych dźwiękach, możemy je wydobyć za pomocą skracania długości rury instrumentu. Możemy to osiągnąć za pomocą różnych metod, wszystko zależne jest od rodzaju instrumentu. Instrument dęty drewniany, to instrument, w którym wibratorem jest drewniany stroik, lub krawędź, o która rozpraszany jest strumień powietrza. Instrument zaś może być wykonany z różnego materiału, takiego, jak drewno, metal, czy tworzywo sztuczne. Źródłem dźwięku w tych instrumentach są wibracje powietrza. Ich częstotliwość regulowana jest przez zakrywanie otworów w korpusie instrumentu. W wielu instrumentach dętych drewnianych do przykrywania wielu otworów stosowany jest mechanizm klapkowy. Instrumenty dęte drewniane, ze względu na konstrukcje wibratora możemy podzielić na: instrumenty z pojedynczym stroikiem, takie jak, klarnet, saksofony, instrumenty z podwójnym stroikiem, obój, czy rożek angielski, fagot, instrumenty z wibratorem krawędziowym, takie jak flet prosty, flet poprzeczny. 

Podział – Instrumenty dęte blaszane i drewniane

Instrumenty dęte dzielimy na dęte blaszane i dęte drewniane. Ważnym rozróżnieniem w tym wypadku jest materiał, z którego wykonany jest ustnik lub stroik naszego urządzenia. Warto pamiętać, że nawet jeśli nasz instrument wykonany jest z metalu, ale jego stroik jest drewniany, zaliczamy go do instrumentów dętych drewnianych. W przypadku instrumentów dętych blaszanych zamiast drewnianego stroika wykorzystany jest metalowy ustnik. Sklep muzyczny Elpa, serdecznie zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl