Filtruj
Cena
  • od
    do
Flażolet Generation Flażolet Generation
Producent: Generation
Cena: 35,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gibonus FP-12 Gibonus FP-12
Producent: Gibonus
Cena: 150,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gibonus FP-15 Gibonus FP-15
Producent: Gibonus
Cena: 210,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gibonus FP-18 Gibonus FP-18
Producent: Gibonus
Cena: 310,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gibonus FP-22 Gibonus FP-22
Producent: Gibonus
Cena: 490,00 zł
szt.
zobacz więcej
Meinl DDG1-R Meinl DDG1-R
Producent: Meinl
Cena: 100,00 zł
szt.
zobacz więcej

Instrumenty dęte drewniane

Instrumentem dętym drewnianym nazywamy instrument dęty, w którym wibratorem jest drewniany stroik, bądź krawędź, o którą rozpraszany jest strumień powietrza. Sam instrument wykonywany jest z dowolnego materiału, na przykład z drewna, metalu, czy tworzywa sztucznego. Źródłem dźwięku w instrumentach dętych drewnianych są wibracje powietrza, których częstotliwość, czyli inaczej mówiąc wysokość dźwięku regulowana jest przez zakrywanie otworów w korpusie instrumentu. Ponieważ przykrywanie wielu otworów naraz byłoby trudne lub nawet niewykonalne, w wielu instrumentach drewnianych stosowany jest mechanizm klapkowy.
Do grupy instrumentów dętych drewnianych możemy zaliczyć: flet prosty, flet poprzeczny, flet piccolo, obój, klarnet, fagot, kontrafagot, saksofon, szałamaje, rożek angielski.
Ze względu na konstrukcję wibratora instrumenty dęte drewniane możemy podzielić na trzy grupy:
instrumenty z jednym stroikiem (jednostroikowe), posiadają one drewniany stroik, który zamocowany jest w ustniku, powoduje on wibrację przepływającego powietrza przez szparę pomiędzy nim a ustnikiem, do grupy tych instrumentów zaliczamy klarnet i saksofony. Instrumenty z dwoma stroikami (dwustroikowe), u których stroik umieszczony jest u nasady rurki tworzącej ustnik. Stroik zbudowany jest z dwóch drewnianych lub trzcinowych płatków, które powodują wibrację powietrza przepływającego pomiędzy nimi. Do grupy tych instrumentów należą obój, rożek angielski, fagot, a także kontrafagot. Instrumenty z wibratorem krawędziowym powietrze wprowadzane jest w stan wibracji, gdy jego strumień przecinany jest przez nieruchomą krawędź. Do tego rodzaju instrumentów możemy zaliczyć na przykład flet prosty, flet poprzeczny, czy multanki.

Instrumenty dęte drewniane, oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada instrumenty dęte drewniane takich firm, jak Generation, Gibonus, czy Mainl. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała. W swojej ofercie posiadamy także system sprzedaży ratalnej, który odpowiednio dopasujemy do Twojego portfela, a nasi sprzedawcy z pewnością pomogą Tobie wybrać swój wymarzony instrument, zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl