Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do

Akordeony

Akordeon jest instrumentem muzycznym, który zaliczany jest do grupy aerofonów lub idiofonów dętych. Jest rodzajem harmonii, który oparty jest na stroikach przelotowych. Prąd powietrza wytworzony jest poprzez ręcznie poruszany miech, wprawiając w drganie stroik wywołuje dźwięk. Akordeon początkowo działał przy użyciu miechów nożnych, zostały one jednak z czasem zastąpione przez miech ręczny. Z prawej strony instrument ten posiada klawiaturę klawiszową, lub guziki, w przypadku akordeonu guzikowego, a z lewej guziki, czyli inaczej dźwięki basowe, akordy, a także, choć nie zawsze, manual melodyczny, który nazywany jest barytonem. Pierwszy akordeon, czy też jego prototyp zbudowany został w 1822 roku, przez Fryderyka Buschmanna. A we współczesnej postaci akordeon skonstruowany został w 1829 roku przez Cyrill Demiana, w Wiedniu.

Budowa akordeonu

Strona basowa: guziki są ułożone w rzędy oraz w szeregi. Szeregi ułożone są zaś według koła kwintowego. Dwa pierwsze rzędy wydobywają dźwięki pojedyncze, trzeci rząd akordy durowe, a czwarty akordy mollowe, piąty czterodźwięki septymowe, szósty czterodźwięki zmniejszone.
Strona melodyczna z reguły posiada klawiaturę typu fortepianowego lub guziki, które ułożone są chromatycznie w rzędach trzech do pięciu, są też akordeony guzikowe czterorzędowe.

Akordeony, oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada akordeony firmy Hohner. To, co nas wyróżnia, to konkurencyjne ceny, a także profesjonalna obsługa. Nasi sprzedawcy posiadają rzetelną wiedzę na temat każdego instrumentu, który znajduje się w naszym sklepie. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała. Posiadamy system sprzedaży ratalnej, który dopasujemy odpowiednio do Twojego portfela. Serdecznie zapraszamy, jeżeli kupisz u nas swój instrument, z miłą chęcią będziesz do nas wracał.

HOHNER Bravo III 120 HOHNER Bravo III 120
Producent: Hohner
Cena: 7 290,00 zł
szt.
zobacz więcej
HOHNER Bravo III 80 HOHNER Bravo III 80
Producent: Hohner
Cena: 5 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
HOHNER Bravo III 96 HOHNER Bravo III 96
Producent: Hohner
Cena: 6 890,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl