Filtruj
Cena
  • od
    do

Kapodastry do gitary

Kapodaster, jest przyrządem skracającym menzurę strun w chordofonach, czyli w gitarach, czy banjo. W ten sposób, że można tworzyć siodełko w dowolnej pozycji podstrunnicy. Jest to doraźne ułatwienie, jednocześnie ograniczające jednak możliwości techniczne muzyka, który wykorzystuje skomplikowane konstrukcje akordowe, np. w muzyce jazz. Założenie kapodastra na wysokości pierwszego progu podstrunnicy powoduje, że wszystkie puste struny instrumentu stroją o pół tonu wyżej na każdy próg.

Czy kapodaster jest nam potrzebny

Generalnie kapodaster służy do podwyższania tonacji, a możemy go użyć poprzez założenie go na wysokości któregokolwiek progu. Dociska on wszystkie struny do podstrunnicy, podwyższa on przy tym tonację naszej gry. Wiemy już, do czego służy kapodaster, ale czy rzeczywiście jest ona nam potrzebny? Odpowiedź brzmi „nie”, podobnie jak kostki do gitary, jednak ułatwia nam on granie akordów na wyższych pozycjach gryfu. Jeżeli planujemy zakup tego akcesoria do gitary, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, do jakiego rodzaju gitary jest on przeznaczony, czy do gitary klasycznej, czy może do gitary elektrycznej, ponieważ niektóre kapodastry zostały stworzone dla specjalnie wąskiej grupy gitar. Dobrze zatem poznajmy marki i rodzaje tych akcesoriów do gitar, jakim są kapodastry.

Kapodastry, oferta sprzedaży

Sklep muzyczny ELPA w swojej ofercie sprzedaży posiada kapodastry takich firm, jak Dunlop, Fender, czy G7th. Nasz sklep znajduje się w centrum miasta Bielsko – Biała. To, co nas wyróżnia to profesjonalna obsługa oraz konkurencyjne ceny. Nasi sprzedawcy znają dobrze każdy sprzedawany instrument. Posiadamy także system ratalny, który odpowiednio możemy dopasować do Twojego portfela. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu muzycznego.

Dunlop Trigger Dunlop Trigger
Producent: Dunlop
Cena: 75,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fender Dragon Capo Fender Dragon Capo
Producent: Fender
Cena: 65,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fender Smart Capo Fingerstyle Fender Smart Capo Fingerstyle
Producent: Fender
Cena: 85,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fender Smart Capo Standard Fender Smart Capo Standard
Producent: Fender
Cena: 85,00 zł
szt.
zobacz więcej
G7th Newport G7th Newport
Producent: G7th
Cena: 145,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl