L.R. Baggs Synapse PA

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 8 790,00 zł 8790.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: L.R. Baggs
Kod produktu: L.R. Baggs Synapse PA

Opis

Combo L.R. Baggs Synapse PA System 500 W

SYNAPSE, system nagłośnieniowy będący efektem czterech lat pracy projektowej, zbudowany przy użyciu najnowocześniejszych inżynierskich rozwiązań. Zaprojektowany dla wokalistów i instrumentalistów grających solo. Zwraca na siebie uwagę nie tylko swoim niezwykłym wyglądem, w sposób szczególny wypełnia przestrzeń dźwiękiem i oddziałuje na publiczność tak, jak jeszcze nigdy i żaden ze znanych głośników tego nie robił.

Odchodząc od dotychczasowego sposobu konstruowania obudów głośnikowych zastosowano w SYNAPSE unikalny system tub zapewniający kąt pokrycia poziomego 180 stopni w całym zakresie częstotliwości. Muzyk nie musi już używać odrębnego systemu odsłuchu, teraz i jego i publiczność łączy korzystanie z tego samego źródła dźwięku.

Wyeliminowana została także niespójność dźwiękowa systemów składających się z dwóch kolumn, z satelitów i basów. Przełomowa metoda kompresji głośnika niskotonowego, który dzięki niej propaguje dźwięk w taki sam sposób jak wysokotonowy driver, połączyła te dwa przetworniki w jedną funkcjonalną całość dając słuchaczowi wrażenie spójności i jednorodności w całym zakresie częstotliwości. Kombinacja owej kompresji oraz lekkości i intymności będącej zasługą zastosowanych tub a także maksymalnie szerokiego kąta pokrycia wypełnia przestrzeń bogatym i naturalnym dźwiękiem.

ELEKTRONIKA

Przedwzmacniacz
Dwukanałowy przedwzmacniacz zbudowany z elementów dyskretnych z niezależną regulacją czułości, trzykanałowym equalizerem i reverbem zaprojektowanym specjalnie dla SYNAPSE zapewnia bezszumną pracę i nieskalaną czystość dźwięku. Obwód złożony z pieczołowicie dobranych komponentów pozwala uzyskać na scenie live studyjnej jakości brzmienie.

Wzmacniacz mocy
500 watowy wzmacniacz klasy D jest zwarty i lekki, ma nadmiar mocy pozwalający na wysterowanie przetworników tak, aby uzyskać duży poziom głośności przy wysokiej skuteczności. Po przeprowadzeniu blind testów kilkunastu modułów wzmacniaczy zakochaliśmy się w tym właśnie, podjęliśmy bez wahania współpracę z jego producentem nad dostosowaniem go do budowy SYNAPSE.

OBUDOWA

Kształt obudowy dobrze opisuje modernistyczne hasło „forma podąża za funkcją”. Pokrywa przednia została ukształtowana tak, by ukazywać i podkreślać swoim kształtem szerokokątną dystrybucję dźwięku w zakresie 180 stopni.

Zbudowaliśmy obudowę tak, by zapewniła wymaganą charakterystykę częstotliwościową i SPL (głośność) dbając jednak o to, by pozostała lekka i niewielkich gabarytów ułatwiających przenoszenie.

Kombinacja wysokiej jakości obudowy ze sklejki obłożonej orzechowym fornirem, dwóch tub i pokrywy przedniej z pianki strukturalnej o wysokiej gęstości minimalizuje rezonanse i zapewnia najwyższą jakość dźwięku.

Niewielki ciężar i małe gabaryty czynią z SYNAPSE L.R.Baggs urządzenie poręczne i praktyczne w użyciu. Wygodny uchwyt jest dopełnieniem jego przemyślanej konstrukcji.

SPECYFIKACJA

 • Kompresowany woofer i tweeter
 • Moc 500 wat
 • Wzmacniacz mocy klasy D
 • Dwukanałowy przedwzmacniacz z kontrolerami:
  – czułości wejścia
  – trzykanałowej equalizacji
  – poziomu pogłosu
  – odwracania fazy
  – wyciszania całkowitego (mute)
  – wyciszanie 20 dB (PAD)
 • Zasilanie 48 V phantom
 • Wejścia uniwersalne 1/4” / XLR
 • Specjalnie zaprojektowany reverb z 3 długościami pogłosu
 • Wejścia urządzeń zewnętrznych AUX 1/4” i 1/8”
 • Regulacja głośności wejścia AUX
 • Regulacja głośności całkowitej
 • SPL: 118 dB maksymalny, 115 dB w pracy ciągłej

Dane techniczne

Przeznaczenie Instrument akustyczny
Typ wzmacniacza Combo
Rodzaj wzmacniacza Tranzystor
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium