Casio GP-500

Dostępność: na zamówienie
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 17 000,00 zł 17000.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Casio
Kod produktu: Casio GP-500

Opis

PROMOCJA! - ława fortepianowa EP PB-3 GRATIS!

Casio Celviano GP-500 Grand Hybrid

Ten najnowszy model pianina to wyjątkowy hybrydowy instrument. Zaawansowany moduł brzmieniowy pozwala na reprodukcję barwy fortepianu zaczerpniętej wprost ze światowej sławy instrumentów akustycznych. Pełno wymiarowa klawiatura o naturalnej długości klawiszy jest wykonana z drewna, co zapewnia dokładnie taką samą pracę jak w fortepianie. Oprócz wysokiego poziomu realizmu instrument oferuje także wszystko to, co najnowsza technologia cyfrowa może zaoferować, czyli różnorodność brzmienia, nagrywanie audio, funkcja Concert Play, doskonałe nagłośnienie i wiele innych opcji, dzięki którym gra na tym instrumencie jest niezwykle inspirująca.

Dźwięk

Trzy rodzaje legendarnego brzmienia

Barwa fortepianu jest dostępna w postaci trzech brzmień nagranych na najpopularniejszych instrumentach akustycznych. Precyzyjnie ujęcie każdego dźwięku gwarantuje oddanie pełnej potęgi i głębi brzmienia fortepianu koncertowego.

Berlin Grand – zrównoważone, pełne elegancji brzmienie, idealne do gry impresjonistycznej. Charakteryzuje się wyjątkową przejrzystością barwy w całym zakresie.

Hamburg Grand – jasny, bogaty dźwięk. Zadowoli każdego pianistę poszukującego szerokiego zakresu ekspresji. Sprawdzi się w każdego rodzaju muzyce, niezależnie do stylu i epoki.

Vienna Grand – barwa o wyjątkowo głębokim potencjale niskich tonów. Doskonała do gry subtelnej i żywiołowej dzięki brzmieniu pełnemu ciepła oraz miękkości. To idealne narzędzie do pracy nad klasycznym repertuarem.

Idealne brzmienie dzięki wyjątkowej współpracy.
Barwa Grand Berlin to efekt wspólnej pracy dwóch firm wiodących prym w swoich dziedzinach. Firma CASIO zaprosiła do współtworzenia tego brzmienia jedną z najbardziej uznanych firm tworzących fortepiany akustyczne – C. Bechstein. Model fortepianu D282, światowej klasy instrumentu, został skrupulatnie przestudiowany przez inżynierów firmy CASIO, a następnie dokładnie, dźwięk po dźwięku zarejestrowany. Przy reprodukcji barwy w siedzibie firmy CASIO pomagał Werner Albrecht, główny inżynier w firmie C. Bechstein odpowiadający za ostateczne brzmienie fortepianów tej firmy. To ostatecznie zamknęło cały proces twórczy, oddając użytkownikom barwę idealnie odwzorowaną.

Firma C. Bechstein istnieje na rynku od 1853 roku. Wysokiej klasy pianina oraz fortepiany tej firmy były wybierane przez najwybitniejszych kompozytorów i pianistów do tworzenia ponadczasowych dzieł dzięki swej nieskazitelnej czystej barwie oraz wspaniałej klawiaturze. Do dzisiaj firma C. Bechstein jest utożsamiana z najwyższymi wartościami w sztuce tworzenia instrumentów akustycznych, które są wybierane do najlepszych sal koncertowych na całym świecie.

Moduł brzmieniowy AiR Grand Sound Source.
Nowa linia instrumentów Celviano Grand Hybrid została wyposażona w nowoczesny moduł brzmieniowy. AiR Grand Sound Source tworzy niesamowicie rozbudowaną i realistyczną barwę fortepianu. Wielowymiarowy system tworzenia dźwięku zapewnia pełne bogactwo barwy, a symulator efektów akustycznych odtwarza charakterystyczne cechy dźwięku. Całość tworzy autentyczne brzmienie, jakiego poszukuje każdy pianista.

Bogactwo brzmienia   
W fortepianie akustycznym dźwięk zmienia się pod względem głośności i jakości poprzez cały czas, od momentu uderzenia struny przez młoteczek, aż do całkowitego wyciszenia. Wielowymiarowy system tworzenia dźwięku (Multi  Dimensional Morphing) umożliwia odwzorowanie najsubtelniejszych zmian w barwie przez cały okres wybrzmienia. Technologia ta zapewnia możliwość ekspresyjnej gry oraz radość obcowania z doskonałym dźwiękiem. 

Rezonans instrumentu.
By w pełni oddać grę na fortepianie akustycznym, firma CASIO opracowała system odtwarzania różnych form rezonansów, jakie posiada prawdziwy instrument. Całość zapewnia odwzorowanie harmonicznych ciągów pomiędzy różnymi strunami po uderzeniu klawisza, co wzmaga autentyczność brzmienia. Ponadto zadbano również o rezonans wynikający z użycia pedałów. Ta zaawansowana technologia pozwala na selekcję, kontrolę oraz ostateczną syntezę każdego z możliwych źródeł rezonansu zależnie od sposobu gry. 

System odtwarzania dźwięków mechanicznych.
Fortepian podczas grania generuje także kilka dźwięków wynikających z pracy mechanizmu. Dbając o najdrobniejsze szczegóły, firma CASIO wyposażyła model GP-500 w cztery różne rodzaje tych dźwięków, których głośność można dowolnie regulować.  

Naturalne wybrzmienie dźwięku.
Dźwięk fortepianu zależy nie tylko od siły uderzenia, ale także od prędkości zwalniania klawisza. Różne sposoby artykulacji powodują, że barwa fortepianu potrafi być tak różnorodna. Najnowszy model CASIO GP-500 posiada specjalny system odpowiedzialny za wybrzmiewanie dźwięku w zależności od tego, czy gramy techniką staccato, czy też legato. 

Realna praca mechanizmu młoteczkowego.
Firma CASIO dokładnie odwzorowała różnice w prędkości wydobywania dźwięku zależne od tego, jaki klawisz został uruchomiony. Ta bardzo ważna właściwość instrumentu akustycznego została różnie zaprogramowana dla trzech podstawowych barw fortepianu. Prędkość wydobywania dźwięku może też być regulowana wedle preferencji użytkownika. 

Autentyczna praca pedałów.
Wyjątkowy efekt zwolnienia tłumików wszystkich strun przy pomocy pedału jest istotą potężnego i głębokiego brzmienia fortepianu akustycznego. Całość pracy mechanizmu w modelu CASIO GP-500 jest odwzorowywana w najdrobniejszych szczegółach, wraz z odgłosem samego wciskania pedału oraz dźwięku lekkiego pobudzania wszystkich strun. Ważne jest również to, iż zastosowanie systemu płynnej zmiany naciskanego pedału umożliwia realizację delikatnych zmian w pogłosie, wywoływanych poprzez stopniowe zwalnianie tłumików. To z pewnością pozwoli wprawnym pianistom na bardzo ekspresyjną grę na instrumencie. 

Nowy system nagłośnieniowy.
Dla całej serii instrumentów hybrydowych firma CASIO zaprojektowała nowy, specjalny system nagłośnieniowy. Dźwięk fortepianu jest jedną z najbogatszych i najpotężniejszych barw spośród instrumentów akustycznych. By oddać całość brzmienia, od najniższych poprzez średnie aż do najwyższych tonów, nowe CASIO GP-500 posiada czterokanałowy system audio połączony aż z sześcioma głośnikami rozmieszczonymi precyzyjnie w takich miejscach, by osoba grająca słyszała dźwięk dokładnie tak, jakby grała na prawdziwym instrumencie. 

Efekt otwartej klapy instrumentu
W najnowszym modelu CASIO GP-500 nie mogło zabraknąć wielokrotnie nagradzanej technologii symulacji otwartej klapy instrumentu akustycznego, wraz z dodatkową możliwością uchylania górnej obudowy instrumentu. Obie te funkcje wpływają na barwę oddzielnie, oferując niespotykane dotąd możliwości kreowania przestrzennego i bogatego dźwięku. Każdy, kto choć raz miał okazję zetknąć się z prawdziwym fortepianem wie, iż pełniejsze i mniej stłumione brzmienie wydobywa się z otwartego instrumentu, co często stosowane jest w salach koncertowych. Natomiast znacznie subtelniejszą barwę usłyszymy przy całkowicie zamkniętej klapie, co również posiada swoje niepodważalne walory akustyczne. Dzięki technologii symulacji otwarcia klapy instrumentu do naszej dyspozycji mamy cały szereg różnych ustawień, co pozwala na szczegółowe dostosowanie brzmienia. 

Cyfrowa symulacja wnętrz oraz pozycji słuchacza.
Oprócz tak wielu technologii pozwalających tworzyć bogate brzmienie w najnowszym modelu firmy CASIO znajdziemy także ciekawe rozwiązania, które imitują grę w jednej z dwunastu różnych sal koncertowych. Dodatkowo każda z nich posiada cztery możliwości zaprogramowania pozycji osoby słuchającej. To wyjątkowe narzędzie z pewnością przyda się każdemu koncertującemu pianiście przy dopracowywaniu repertuaru na występy w różnych warunkach, bez potrzeby wychodzenia z domu. 

Synchronizacja equalizera z poziomem głośności.
Ta niezwykle istotna właściwość instrumentu pozwoli każdemu cieszyć się bogactwem brzmienia niezależnie od poziomu głośności. Technologia ta ujednolica barwę podczas cichego grania, dostosowując poziom niskich i wysokich tonów, które zanikają przy takim ustawieniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może ćwiczyć bez obawy o stratę jakości brzmienia w warunkach, które wymagają różnych poziomów głośności. 

Tryb słuchawkowy
Dla osób, które pragną ćwiczyć na słuchawkach, firma CASIO opracowała wyjątkowy system słuchawkowy. Dzięki niemu przestrzenny dźwięk fortepianu nie zostaję w żaden sposób zatracony i utrzymuje swoje bogactwo, a osoba grająca nie odczuwa różnicy pomiędzy graniem z i bez słuchawek.  

Klawiatura 

Autentyczne doznania już od pierwszego dotyku.
Każdy ruch i dotyk klawiatury przez pianistę jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na barwę brzmienia. Hybrydowa seria Celviano zapewnia pełen realizm w najważniejszej części instrumentu, czyli w mechanizmie młoteczkowym oraz klawiaturze. Każdy klawisz jest naturalnej długości oraz jest wykonany z tego samego drewna, co klawiatura w prawdziwym fortepianie akustycznym. Kolejną ważnym czynnikiem jest zainstalowanie w instrumencie prawdziwych młoteczków, co pozwala na odczuwanie tego samego ciężaru i pracy klawisza. Pracę młoteczków można zobaczyć podczas gry z podniesioną klapą instrumentu. Klawiatura Natural Grand Hammer Action posiada także to samo wykończenie powierzchni każdego klawisza, jakie stosuje się w nowoczesnych fortepianach. 

1 – Oryginalny trzy czujnikowy mechanizm młoteczkowy 

Istotą działania klawiatury CASIO jest specjalnie opracowany mechanizm. Obejmuje on naturalną pracę młoteczka jak w instrumencie akustycznym oraz trzy czujniki ruchu, które mają za zadanie uchwycić dokładnie rodzaj ekspresji, z jaką miał zamiar zagrać pianista. Ponieważ nie ma w środku fizycznie strun, repetycja oraz reakcja klawiszy jest maksymalnie realistyczna i pozwala na granie trylów oraz powtarzanie dźwięków z niesamowitą łatwością. 

2 – Wykończenie klawiszy 

Do pokrycia białych klawiszy użyto akrylu, a do czarnych fenolu, czyli dokładnie tych samych materiałów, jakie stosuje się przy produkcji nowoczesnych fortepianów akustycznych. Każdy pianista odczuje komfort gry i znane wszystkim „czucie” klawiatury. 

3 – Naturalna długość klawiszy 

Tym, co czyni ten mechanizm wyjątkowo realnym jest długość klawiszy. W prawdziwym instrumencie znaczącą rolę odgrywa ciężar oraz odległość młoteczka od początku klawisza. Przy zachowaniu tych samych odległości, do dyspozycji grającego została oddana profesjonalna klawiatura o takich samych właściwościach pracy jak w fortepianie. Poziom dźwięku jest naturalnie zależny do miejsca uderzenia palca na całej długości klawisza. 

Materiałem, z którego są zrobione klawisze jest to samo drewno, jakiego używa się do produkcji klawiatury w fortepianach C. Bechstein. Ten wyjątkowej jakości świerk z Austrii, jest specjalnie suszony w odpowiednich warunkach, by uzyskać odpowiednie właściwości, na długo przed procesem produkcyjnym. 

Przy budowie klawiatury brano pod uwagę pojedynczą pracę każdego z klawiszy tak, by wspólnie tworzyły pełnowartościowy mechanizm młoteczkowy. Szczególny nacisk położono nad odwzorowanie różnic w obciążeniu oraz prędkości zwrotnej, pomiędzy każdym z klawiszy. 

Poza zwykłą detekcją szybkości uderzenia, przy wybieraniu próbki brzmienia uwzględnia się także specyficzny rozkład dynamiki klawisza, jaki istnieje w prawdziwych instrumentach.

Nowe funkcje i ogrom możliwości 

Concert Play.
Dzięki tej funkcji możemy bez wychodzenia z domu grać najznakomitsze kompozycje klasycznych mistrzów, pisane na fortepian i orkiestrę symfoniczną. Utwory Czajkowskiego, Pachabela, Smetany i wielu innych są gotowe do ćwiczenia i posiadają dwie opcję odtwarzania samego podkładu oraz podkładu wraz z fortepianem. By ułatwić ćwiczenie istnieje możliwość zwolnienia akompaniamentu do 80% szybkości. 

Funkcja sceny.
Specjalnie dla osób poszukujących brzmienia najbardziej zbliżonego do zamysłu kompozytora, firma CASIO opracowała 15 ustawień funkcji sceny. Na każde z nich składa się dobór odpowiedniej barwy, symulacji przestrzeni oraz wszystkich pożądanych efektów. Ta niezwykła funkcja to doskonała możliwość na interakcję z historią muzyki. Wybierz swojego ulubionego kompozytora i ciesz się brzmieniem instrumentu zbliżonym do jego czasów oraz przestrzenią, w jakiej mogła być wykonywana jego muzyka. 

Wiele możliwości dzięki zaawansowanej technologii.
Technologia cyfrowa, jaką od wielu lat stosuje się w tworzeniu nowoczesnych instrumentów, otwiera szereg możliwości, udogodnień i urozmaiceń do zastosowania podczas codziennych ćwiczeń. Najnowszy instrument, CASIO GP-500 posiada wszystko to, co współczesne pianino cyfrowe powinno posiadać. Do dyspozycji użytkownika jest możliwość nagrywania plików midi oraz plików audio. Ta druga opcja sprawia, że nasze najlepsze wykonania możemy w szybki i łatwy sposób udostępniać swoim najbliższym, bez potrzeby dodatkowego formatowania plików. Możliwość grania w duecie na tej samej klawiaturze sprawdzi się doskonale podczas lekcji i zabawie z najbliższymi. Instrument został wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, gdy przez dłuższą chwilę nie jest wykorzystywany, by ograniczyć zużycie energii. Dla osób chcących łączyć różne brzmienia istnieje możliwość podziału klawiatury i nakładania barw. Także panel sterowania został zaprojektowany w sposób czytelny i łatwy w obsłudze.

Specyfikacja:

 • Klawiatura: 88 klawiszy, Natural Grand Hammer Action
 • Wykończenie klawiszy: wysokiej klasy świerk austriacki, akryl i fenol
 • Czułość:5 poziomów czułości, wył.
 • Maksymalna polifonia: 256
 • Ilość brzmień: 35 (w tym piano stereo)
 • Warstwy: TAK
 • Podział klawiatury: TAK
 • Odpowiedź młotków: TAK (10 poziomów, wył.)
 • Rezonans strun: TAK (10 poziomów, wył.)
 • Rezonans tłumików: TAK (10 poziomów, wył.)
 • Symulator klapy: TAK (4 poziomy)
 • Symulator Key Off: TAK
 • Przydźwięk tłumików:TAK (10 poziomów, wył.)
 • Efekty cyfrowe: 12
 • Ilość wbudowanych utworów: 75
 • Otwierana klapa wierzchnia: TAK
 • Funkcja lekcji:TAK, Wł./ wył. Partii
 • Rejestrator MIDI: 2 ścieżki, i utwór
 • Rejestrator audio/odtwarzacz: max. 99 utworów, około 25 minut/utwór (format liniowe PCM, 44.1 kHz WAV)
 • Tryb Duetu: TAK
 • Metronom: TAK
 • Pedały:3 (Tłumiki, Soft, Sostenuto)
 • Pozycja półpedału: TAK (ciągłe rozpoznawanie)
 • Transpozycja:2 oktawy (-12 półtonów, 0, +12 półtonów)
 • Kontrola strojenia: A4 = 415.5Hz ~ 440.0Hz ~ 465.9Hz
 • Wyświetlacz: podświetlany LCD
 • Wyjście słuchawkowe:2 (Standard jack stereo)
 • Wyjścieliniowe:2 (L / MONO, R), Standard jack
 • Wejścieliniowe:2 (L / MONO, R), Standard jack
 • Wejście MIDI: TAK
 • USB do komputera: TAK
 • USB do urządzenia: TAK
 • Głośniki: 2 x 16 cm+ 2 x (10 cm+5 cm)
 • Moc wzmacniaczy: 2 x 30 W + 2 x 20 W
 • Wymiary w mm:1,434 × 489 × 963 (bez pulpitu)
 • Waga: 77,5 kg
 • Dołączone akcesoria: zasilacz (AD-E24500LW), Książka nutowa (Concert Play/Biblioteka muzyczna), Pulpit

A oto fragmenty pokazu-recitalu, który odbył się w naszym sklepie we wrześniu 2016 r.

Rozmowa z Panem Waldemarem Malickim na temat...:

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl