Bestsellery
Casio Privia PX-770
Casio Privia PX-770
3 399,00 zł
szt.
Fender Jimi Hendrix Stratocaster 3-Color Sunburst
Fender Jimi Hendrix Stratocaster 3-Color Sunburst
4 049,00 zł 2 990,00 zł
szt.
Fender Player Stratocaster Polar White
Fender Player Stratocaster Polar White
2 850,00 zł
szt.
Martin D-15M Streetmaster
Martin D-15M Streetmaster
7 250,00 zł
szt.
Meinl  CAJ-DRUMSET
Meinl CAJ-DRUMSET
2 150,00 zł
szt.
Washburn WLG 110 SW CE
Washburn WLG 110 SW CE
3 960,00 zł
szt.

Talerze perkusyjne

Talerze perkusyjne, inaczej w żargonie muzyków rozrywkowych tzw. blachy, są to instrumenty z grupy  idiofonów o nieokreślonej wysokości dźwięku, które wykorzystuje się w różnych rodzajach orkiestr i zestawie perkusyjnym. Zazwyczaj są to cienkie, okrągłe dyski, z uwypukleniem, który biegnie koncentrycznie (wyjątek to talerz china). Talerze perkusyjne wykonane są głównie ze stopów brązu, mosiądzu czy nowego srebra i występują w różnej średnicy i grubości. Gra polega na uderzaniu pojedynczego talerza pałkami perkusyjnymi albo na zderzaniu o siebie dwóch talerzy (np. hi – hat w zestawie perkusyjnym). Umieszczane są one na statywach lub trzymane są w rękach. Talerze perkusyjne pochodzą od tradycyjnych instrumentów, które używane są w Indiach i Bangladeszu (znanych tam jako karatele).

Budowa talerza perkusyjnego

W talerzu perkusyjnym wyróżnia się poszczególne elementy, takie jak: główkę (dzwonek, kopułkę), łuk oraz krawędź.

Podział talerzy perkusyjnych

Talerze perkusyjne dzieli się na kilka kategorii. Jedną z nich jest podział ze względu na ich budowę. Tak więc możemy wyróżnić talerze: splash (6”-12”), hi-hat (10”-15”), crash (12”-22”), ride (18”-30”), china (8”-24”).

Talerze perkusyjne, oferta sprzedaży

Salon muzyczny Elpa Bielsko – Biała w swojej ofercie sprzedaży posiada talerze perkusyjne następujących marek: Meinl, Paiste, Sabian, Turkish, Zidijan oraz wiele innych. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała, gdzie w prosty sposób można do nas dojechać samochodem. Wyróżnia nas fachowa obsługa oraz konkurencyjne ceny. Posiadamy ratalny system sprzedaży. Nasza obsługa posiada świetną wiedzę na temat sprzedawanych instrumentów. Sklep muzyczny Elpa Bielsko – Biała, serdecznie zaprasza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl