Bestsellery
Casio Privia PX-770
Casio Privia PX-770
3 399,00 zł
Meinl  CAJ-DRUMSET
Meinl CAJ-DRUMSET
2 150,00 zł
Pearl Master Custom BCX 924FP
Pearl Master Custom BCX 924FP
5 900,00 zł 4 900,00 zł
Shure GLXD 24/B 58
Shure GLXD 24/B 58
2 430,00 zł 1 890,00 zł
szt.

Talerze perkusyjne

Talerze perkusyjne, inaczej w żargonie muzyków rozrywkowych tzw. blachy, są to instrumenty z grupy  idiofonów o nieokreślonej wysokości dźwięku, które wykorzystuje się w różnych rodzajach orkiestr i zestawie perkusyjnym. Zazwyczaj są to cienkie, okrągłe dyski, z uwypukleniem, który biegnie koncentrycznie (wyjątek to talerz china). Talerze perkusyjne wykonane są głównie ze stopów brązu, mosiądzu czy nowego srebra i występują w różnej średnicy i grubości. Gra polega na uderzaniu pojedynczego talerza pałkami perkusyjnymi albo na zderzaniu o siebie dwóch talerzy (np. hi – hat w zestawie perkusyjnym). Umieszczane są one na statywach lub trzymane są w rękach. Talerze perkusyjne pochodzą od tradycyjnych instrumentów, które używane są w Indiach i Bangladeszu (znanych tam jako karatele).

Budowa talerza perkusyjnego

W talerzu perkusyjnym wyróżnia się poszczególne elementy, takie jak: główkę (dzwonek, kopułkę), łuk oraz krawędź.

Podział talerzy perkusyjnych

Talerze perkusyjne dzieli się na kilka kategorii. Jedną z nich jest podział ze względu na ich budowę. Tak więc możemy wyróżnić talerze: splash (6”-12”), hi-hat (10”-15”), crash (12”-22”), ride (18”-30”), china (8”-24”).

Talerze perkusyjne, oferta sprzedaży

Salon muzyczny Elpa Bielsko – Biała w swojej ofercie sprzedaży posiada talerze perkusyjne następujących marek: Meinl, Paiste, Sabian, Turkish, Zidijan oraz wiele innych. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała, gdzie w prosty sposób można do nas dojechać samochodem. Wyróżnia nas fachowa obsługa oraz konkurencyjne ceny. Posiadamy ratalny system sprzedaży. Nasza obsługa posiada świetną wiedzę na temat sprzedawanych instrumentów. Salon muzyczny Elpa Bielsko – Biała, serdecznie zaprasza.

MEINL 18" Byzance Traditional China MEINL 18" Byzance Traditional China
Producent: Meinl
Cena: 1 370,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl