Bestsellery
Casio Privia PX-770
Casio Privia PX-770
3 399,00 zł
szt.
Fender Player Stratocaster Polar White
Fender Player Stratocaster Polar White
2 850,00 zł
szt.
Martin D-15M Streetmaster
Martin D-15M Streetmaster
7 250,00 zł
szt.
Meinl  CAJ-DRUMSET
Meinl CAJ-DRUMSET
2 150,00 zł
szt.
Shure GLXD 24/B 58
Shure GLXD 24/B 58
2 430,00 zł 1 790,00 zł
szt.

Puzony

Puzon jest instrumentem dętym blaszanym z grupy aerofonów ustnikowych lub językowy głos organowy (najczęściej szesnastostopowy) umieszczany w sekcji puzonu o silnie korzennej barwie i średnim brzmieniu. Do grupy aerofonów ustnikowych możemy zaliczyć też: róg (waltornia), trąbka, tuba i wiele innych.
Puzon, który należy do grupy instrumentów dętych blaszanych, najbardziej spokrewniony jest z rodziną trąbek, z której wyodrębnił się on około XIII wieku, kiedy to proste dotychczas trąbki zaczęto budować w kształcie litery S. Trąbki, wydłużając się coraz bardziej, przybrały nową postać: środkowy odcinek rury stał się prosty, a części zakrzywione przybrały w stosunku do niego położenie równoległe. Na tym etapie puzon wykształcił się jako największa rozmiarami trąbka.

Rodzaje puzonów

W XVI wieku powstała cała rodzina puzonów, która obejmuje instrumenty różnej wielkości, odpowiadające rejestrom głosu ludzkiego: puzon dyszkantowy B, puzon altowy F i Es, tenorowy B, basowy F, a także kontrabasowy B. Puzony występują w licznych odmianach, możemy między innymi wymienić: puzon suwakowy, puzon sopranowy, puzon altowy, puzon tenorowo – basowy, puzon doppio, czy puzon wentylowy.  

Puzony, oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedaży sklep muzyczny ELPA posiada puzony firm Jupiter i pBone. Znajdujemy się w centrum miasta Bielsko – Biała. W ofercie posiadamy też system sprzedaży ratalnej, który możemy odpowiednio dopasować do portfela każdego klienta. Nasi sprzedawcy bardzo dobrze znają każdy instrument znajdujący się w sprzedaży, więc możesz zadać im każde pytanie, z pewnością na nie odpowiedzą, czy doradzą w wyborze odpowiedniego instrumentu. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu.

Jupiter JSL 232 L Jupiter JSL 232 L
Producent: Jupiter
Cena: 1 470,00 zł
szt.
zobacz więcej
pBone pBone
Producent: pBone
Cena: 490,00 zł 650,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl