Bestsellery
Casio Privia PX-770
Casio Privia PX-770
3 399,00 zł
Meinl  CAJ-DRUMSET
Meinl CAJ-DRUMSET
2 150,00 zł
Pearl Master Custom BCX 924FP
Pearl Master Custom BCX 924FP
5 900,00 zł 4 900,00 zł
Shure GLXD 24/B 58
Shure GLXD 24/B 58
2 430,00 zł 1 890,00 zł
szt.

Cajon, instrumenty perkusyjne

Cajon, to instrument drewniany perkusyjny pochodzący z Afryki. Został wymyślony przez afrykańskich niewolników, na kontynencie amerykańskim, w Peru. Stamtąd trafił do Europy, gdzie zaczęli używać go muzycy flamenco. W środku cajonu zamocowane są zazwyczaj struny werblowe albo struny gitarowe, które naciągnięte są na przednią ściankę. Struny te pomagają wydać znany dźwięk „snar”. Instrument te posiada zazwyczaj kształt prostopadłościanu. Gra się na nim w pozycji siedzącej okrakiem na jego górnej części i uderzając dłońmi w przednią ścianę. Tylna ściana zaś posiada otwór.

Cajon – budowa instrumentu

Do budowy pięciu z sześciu boków instrumentu stosowane są arkusze drewniane o grubości od 1,3 do 1,9 cm (0,5 do 0,75 cala). Szósta ścianka, która stanowi płytę uderzaną (inaczej płyta „czołowa” „tapa” instrumentu) wykonywana jest z cieńszej sklejki i przykręcana śrubami. Poprzez dokręcanie i luzowanie śrub w górnej części tejże płyty modyfikowane jest brzmienie, a także wrażliwość dynamiczna tego instrumentu. W płycie tylnej, rezonansowej, wycięty jest otwór rezonansowy. Wewnątrz mieszczą się struny gitarowe lub sprężyny werblowe, które dotykając płyty czołowej, dają specyficzny szelest – efekt werblowy – podczas gry.

Elpa salon muzyczny Bielsko – Biała, cajon, oferta sprzedaży

W swojej ofercie sprzedażowej posiadamy Cajon znanych, światowych marek, takich jak Meinl, czy Schlagwerk. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu, który mieści się w centrum miasta Bielsko – Biała. Nasi sprzedawcy posiadają fachową, rzetelną wiedzę na temat każdego sprzedawanego instrumentu. Na pewno zostaniesz przez nich odpowiednio obsłużony. Posiadamy także system sprzedaży ratalnej. Elpa salon muzyczny Bielsko – Biała, serdecznie zapraszamy, na pewno będziesz do nas wracał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl